1. Seçildiğinden beri yapacağını söylüyordu, gerçekleştirmiş. helal olsun valla.

  "Tunceli’nin Ovacık İlçesi’nde Türkiye Komünist Partili (TKP) Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, Hazine’ye ait yaklaşık 650 dönümlük araziye nohut, kuru fasulye ve patates ekti. Maçoğlu, elde dilecek ürünlerin bir bölümünü yoksullara ücretsiz dağıtacaklarını, bir kısmını da satarak üniversite öğrencilerine burs olarak vereceklerini söyledi."

  haber linki
 2. valla komünizm ve ben ayrı dünyalara ait olsak da kayıtsız kalamadım. keşke bu tip girişimler sürdürülebilir olsa. saygı duyuyorum. helal olsun.
 3. ovacık belediye başkanı mehmet fatih maçoğlu, bahar ayında ilçede kolektif ruhu canlandırmak amacıyla 500 dönüm araziye nohut, fasulye ve patates ekme çalışması gerçekleştirdi. maçoğlu, ekilen ürünlerden elde edilen tohumları köylülere dağıtacaklarını, elde edilecek gelirle de üniversite öğrencilerine burs sağlanacağını söylemişti.

  ovacık ilçe merkezine 3 kilometre uzaklıkta bulunan yukarı yazı mevkiinde vatandaşlardan ve hazine'den arazi kiralanmıştı. havaların sıcak olması nedeniyle akşam saatlerinde türkiye ve avrupa’dan gelen çok sayıda insanın katılımı ile 150 dönümlük nohut tarlasında hasada başlandı bile.

  bahar ayında ekmeye başladıkları ürünlerin mahsulünü almaya başladığını ifade eden belediye başkanı fatih maçoğlu, “ürün şu anda iyi görünüyor. nisan ve mayıs aylarında biz buraya ektiğimizde bu üretimi tanıtmıştınız, şimdi karşılığını görüyorsunuz. birçok dostumuz her gün 40-50 kişi her gün geliyor ve biçiyor."

  bu arada eminim duymuşsunuzdur ovacık türkiye'de suyun en ucuz olduğu yer ve ulaşım ise ücretsiz.