• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.14)
kor - zeki demirkubuz
yönetmen zeki demirkubuz, 11’inci filmi ‘kor’ için kolları sıvadı. üç kişi arasında geçen bir aşkın anlatıldığı film, uluslararası festivallerde de gösterilecek.

demirkubuz’un ‘kor’ adlı yeni filmi, şimdiden uluslararası destek fonlarında ve festivallerde adından söz ettiriyor. üç kişi arasında geçen bir aşkın anlatıldığı dram ağırlıklı proje için birçok uluslararası festivale filmin ingilizce sinopsis’ini yollayan yönetmen, 18. busan uluslararası film festivali’ne kabul edildi. ingilizce adı ‘ ember’ olan film için yoğun bir çalışma temposuna giren demirkubuz, bütün bu gelişmelere rağmen kültür ve turizm bakanlığı sinema genel müdürlüğü bünyesindeki sinema destekleme kurulu’ndan gelen haber ile büyük bir hayal kırıklığına uğradı. demirkubuz’un değerlendirilmeye alınan filmi, destekleme kurulu tarafından bir sonraki kurulda görüşülmek üzere geri çevrildi. demirkubuz, destekleme kurulundan gelen bu haber üzerine uluslararası destek fonları ile olan görüşmelerini hızlandırdı.

zeki demirkubuz yeni filmiyle ilgili sorulan soruları cevapsız bırakırken, türk sinemasının durumuyla ilgili sorulara, “genellikle yaptığım işlerde ödül ya da gişe beklentisi içinde değilim. yaptığım işin türk sinemasına ne kattığı önemli” dedi.

Bu başlığa bugün yorum yapılmamış.