• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
kör suikastçı - margaret atwood
"iki dünya savaşı arasında, babaları düğme fabrikası sahibi olan ve büyüme yıllarını annesiz geçiren iki kız kardeş… iris, krizin bedelini ailesi adına ödeyip zengin richard griffen’le evlenecek, laura ise arkasında acılı bir sırrı ve kör bir suikastçı tarafından ele geçirilen şehrin hikâyesini anlattığı distopik romanı kör suikastçı’yı bırakarak intihar edecektir.

paranın, refahın ve sonsuz sanılan aile mutluluğunun çattığı çatılar, yüzyılı sarsan savaşların ve iki kız kardeşin tavan arasına sakladığı sosyalist eylemcinin rüzgârıyla yerle bir olmuş, yıkıntılardan geriye iki kadının parçalanmış, gerçekleşmemiş, sırlarla dolu hayatları kalmıştır.

atwood’un roman içinde roman tekniğiyle anlattığı booker ödüllü aile öyküsü, insan trajedisinin bugün ve gelecekteki yüzünü yansıtan eşsiz bir yapıt. "


  1. yoğun katmanlı, tastamam bir roman.

    "bir roman nasıl olmalıdır?" sorusuna açık bir cevap niteliğinde. uzun bir yaşam öyküsünü tüm detaylarıyla ele alan, kısa sayılamayacak bir metin.

    edebi yönünü ötelemeyen ama akıcı olmanın da ehemmiyetini elinin tersiyle itivermemiş çok başarılı ve dokunaklı bir kitap. kurgu metinlere, romanlara meraklı hiç kimsenin gözünden kaçmamalı, şiddetle tavsiye ederim.