kosmos - reha erdem - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
kosmos - reha erdem
kosmos mucizeler yaratan bir hırsızdır. dağlardan taşlardan, ağlayarak ve sanki birilerinden kaçar gibi gelir bu zaman dışı sınır şehrine. şehre girer girmez nehirde boğulan bir küçük çocuğu kurtarır ve mucize yaratan insan olarak hemen kabul görür şehirde. kosmos sıradan birisi değildir. kosmos’u hiç yemek yerken ya da uyurken görmeyiz. en büyük ihtiyacı çay, tek besini ise avuç avuç yediği kesme ya da toz şekerdir. şaşırtıcı maharetlerinden birisi de yüksek yüksek ağaçlara büyük bir kolaylıkla tırmanıp, incecik dallarında bir kuş gibi oturabilmesidir. kosmos herkesi irkilten bir isteğini açık sözlülükle belirtir: aşk peşindedir. 


  1. insanda şiir okumuş hissiyatı bırakan film. filmin belirli bir olay kurgusu yoktur, filmin anlatmak istediği belirli bir şey de yoktur. film içinde havada kalan bir çok şey var, bunlara anlam vermek, yorumlamak da izleyene düşüyor.
    irkil
  2. yıllar önce sinemada izlediğim, anlamadığım ama bir şekilde bazı sahnelerini unutamadığım reha erdem filmi. türkü turan ve sermet yeşil başrolleri paylaşıyolar.
  3. filmi büyük bir hevesle açtım, ilk on beş dakikasını izledim; hiçbir şey anlamadım, bu ne böyle dedim, reha bey napıyorsunuz dedim. sonra ekran parlaklığını arttırdım, meğer filmi görmüyormuşum :/