1. cevahir sahne'de izleme fırsatı bulduğum, devlet tiyatrolarının yeni oyunlarından. gitmeden önce yorumlara biraz göz atmıştım özellikle müzikler ve dekor pek övgüyle anılmış. genel olarak da yorumlar çok iyiydi.

    ben çok beğenemedim oyunu, fikrimce dekor 2 saati aşan süresi olan bir oyun için sıkıcı ve tekdüze idi.

    oyun üzerine çok düşünülmüş gibi bir hisse kapıldım. oyunun kesilerek gelebilecek, olası eleştirileri oyuncuların dile getirmesi gibi çıkışlar inanılmaz itici idi. oyun birçok defa benzer şekilde bölündü.

    gelecek olası eleştirileri dile getirmek, bu eleştirilerin gelmesine engel değil ve evet tam da söyledikleri gibi oyun müziğe ve sise boğulmuştu.

    ekibin de enerjisini düşük buldum, işimizi yapsak da gitsek hissi hakimdi. hatta oyun sonunda avmyi bizden bile önce, hızlı adımlarla terk ettiklerini gördük.
  2. mayis civarı antalya tiyatro festivalinde izleme fırsatı bulduğum oyun. dekor bence orijinaldi, oyunculuklarda da gözüme batan bir durum olmadi, belki de o zan oyun daha yeniydi:). ama, akademik olarak da mültecilik kavramını calistigim icin sanırım, daha derin bir oyun beklemiştim. yonetmen sonlara doğru oyunun sikicilastigini farketmiş olacak ki bir kaç kere oyuncular oyunu kesip günlük konuşma yaptılar. hatta bir yerinde 'yoketmen oyunu sise ve drama boğmuş diyebilirsiniz' diye bir özeleştiri bile vardi, ki bence hakliydi. ama onun disinda gittiğim icin memnun oldugum, sitayisle olmasa bile tavsiye edebilecegim bir oyun.