• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (1.29)
kötü çocuk - büşra küçük
"siyahın içindeki beyazın başlangıç hikayesi"

on yedinci yaşında farklı bir şehre taşınıp,ilk kez gördüğü babasıyla yaşamaya başlayan kayla'nın karşılaştığı zorluklarda yanında hiç beklemediği bir çocuk olur.meriç'in sırlarla dolu hayatı kayla'yı karanlığın derinliklerine doğru çekerken yanlışlar doğru gözükür.ta ki kayla isminin anlamına yakışır yaşamadığını fark edinceye dek...

güvendeydim! güvende olduğuma inanamıyordum ama güvendeydim işte. bu kolların arasında kimsenin bana zarar veremeyeceğini biliyordum. sigaranın gömleğine sinen yoğun kokusunu alırken, hızla uzaklaşan ayak seslerini duydum. sonunda sadece fırtınanın sesi duyulmaya başladığında, belimdeki eller dirseklerimi tuttu. beni kendinden uzaklaştıracağını anlayıp ona sıkıca sarıldım ve tutmakta olduğum gözyaşlarımı serbest bıraktım. hamlem işe yaradı. dirseklerimden vazgeçip, ellerini tekrar belime doladı. "korkma artık. iyisin," diye fısıldadı bir süre sonra. beni rahatlamak ister gibiydi. korkmuyordum. ona neden güvendiğimi bilmiyordum ama onun yanında korkmuyordum.
  1. Kitabın dili tanıtım metnindeki gibiyse basılması yazar için büyük şans. Ama yazar daha 20 yaşında ve belki de böyle bir başlangıç onun kariyeri için ön ayak olabilir. Onun adına umut verici. Ama internetten gördüğüm kadarıyla kitabın hayran kitlesi çoluk çocuktan oluşuyor ve bu çoluk çocuğun büyük bir kısmı da aslında kitabın kapağındaki Brezilyalı blogcu (bkz: Vini Uehara) 'ya hayran.

    Yazar kitaba çocuğun resmini izinsiz basmış ve çocuğa internette mesaj yağmış. Herkes çocuğa Meriç diye mesaj atmış. Çocuk başta anlamamış ama yazar durumu açıklayan bir mail atınca herşey açıklığa kavuşmuş. Yazar da çocuk da kendi çapında ünlüymüş zaten. Birbirlerini epey ünlendirmiş oldular. Hatta çocuk Türkiye'ye falan gelmiş. İnsanlar toplanan kitleyi görünce yine Justin Bieber geldi sanmış.

    Bu da Büşra Küçük ve Vini Uehara