1. an itibarıyla @ruhsuzkozmonot'un çıkmasını beklemekte olduğum sınav. etrafta dolanıp ona buna salça oluyorum. biraz daha çıkmazsa bütün atasehir esnafıyla, güvenliğiyle, valesiyle, ustalarıyla, simitcileriyle tanış olabilirim. kiralar 1.500'den başlıyor onu diyim.

  giren arkadaşlara da başarılar dilerim.
  abi
 2. kırk yılın başı birkaç puan türünden 80 üzeri aldım, şimdi de o puan şartlarını kaldırdılar. bir de kalkmış liyakattan bahsediyorlar nasıl olcak böyle. kurumların yarısı kpss istiyor yarısı istemiyor nasıl bir mantık anlamış değilim.
 3. bugün son tarih tekrarını yaparken bir an durup ulan kaç yaşındayım şu yaptığıma bak diye lanet okuduğum yarın yapılacak olan sınav. nasıl bir sistemin içinde nasıl vizyonsuz yaşadığımızın resmidir bu sınav. gençliği heba olan bir sürü insan var keza bu sınavda. kolay gelsin gireceklere yine de ne diyeyim. böyle gelmiş ve böyle gidiyor malesef..
  zepur
 4. bugün itibariyle başvuruları başlamış olan ve benim de başvuracağım sınavdır. 24 ağustos tarihine kadar da başvurular devam etmektedir.

  yalnız ortaokul düzeyi mi yoksa önlisans düzeyinden mi girsem bilemedim. farklılıklarını, avantajlarını/dezavantajlarını araştırmaktayım. konu hakkında bilgili olan youserlar varsa mesaj atarsa sevinirim.
 5. Başvuruları başlamış olan ve 31 Mart'a kadar da devam edecek sınav. Genel kültür-yetenek sınavı, eğitim bilimleri sınavı ve öabt'ye girecek adayların oturum başına 55 ₺ toplamda 165 ₺ ödeyecekleri sınavdır aynı zamanda.
  Konu dağılımı da şu şekildedir;
  Konu dağılımı
 6. başvuru için bugün son gün olan sınav.
 7. a grubu memurluk(müfettislik uzmanlik) icin 2yildir ciddi hazirlik icinde oldugum sinav oldu benim icin. gecen sene aldigim puan beni sadece gelir uzman yardimciligi sinavina soktu. bursa icin kurum sinavina girip kazandim ve 4ay bekleyip kpss den 1.5 ay önce mülakattan elendim. allah kimseye yaşatmasın o durumu. cabuk toparlanmak zorundaydim ve hemen yüklendim alan sinavina. iktisat ve muhasebeden zaten var olan temelimin üstüne koyarak bol soru üzerinden gitmeye calistim.maliye ye 1hafta calistim bol konu tekrariyla.hukuk alanindan hic soru cözmeyip bol konu tekrari yaptim yine en zayif oldugum alandi.iktisat en iyi oldugum alandir bu arada..gk gy ye sadece 2gün bakabildim.. gk gy puanim 80 civarı. hukuk; soruların cok da zor olmadan biraz ayrintiya inildigini düsünüyorum ozellikle idari yargi ve borclar da abartmıslar.en sona biraktim hukuk u yaklasık 3 4 soruya hic bakma zamanim olmadi ona ragmen korktugum olmadi ve 14 net cıkardım. iktisat; maalesef en kolay alandi maalesef diyorum cünkü cok calisip iyi oldugum bir alandan daha ayirt edici sorular beklerdim. ben cok daha fazlasini yapabilirken maalesef calısmamın karsılıgı olan 20 neti yine bulamadim.netim 17. maliye; herkes in aglandigi alan oldu. nedenini anlamiyorum bence gayet normaldi. sorulari tek tek inceledim 23 soru da notlarimin arasinda ve tüm kaynaklarda olan bilgiler. ha geri kalan sorular cok seciciydi o ayri fakat iyi calisan 20 dogru normal calisan 15 az calisan 10 dogru kesin yapmasi gerekirdi. ben 18 net yaptim. muhasebe; bence bu senenin en zor alaniydi. gecmis yillarin da en zor muhasebesiydi. sözel sorulara cok fazla yer verilmisti.6 boş biraktim cünkü tamamen kelimelere yabanci oldugum sorulardi. gecen sene hic muhasebem yoktu. bu sene cok yüklendim denemelrde 25 e kadar ciktim cok güveniyordum ama 16.5 net cikarabildim ha türkiye standartlarinda tabiki iyi bir sonuc. mezun oldugum bölüm ceko dan ise 7net yapmam ayri bir trajediydi sanirim. nispeten emeklerimin karsiligini aldigimi düsünüyorum. ortalama gelecek puanim 87-88 bandinda. bunlar da beni bir cok kurum sinavina sokacak. tabiki de hic bir sey bitmedi asil yarıs simdi basliyor. kurum sinavlari mülakatlar is coming.guzel bir tatili hak ettim ama bu uzun bir süre olmayacak..burasi a grubu beyler burada her sey cok zor...
 8. yine zibilyon tane torpilin döneceği ve skandal olması, emek hırsızlığı yaşanması muhtemel sınav...

  o değil de gittim ales'e başvurdum, bakalım neler olacak...
 9. üç buçuk saat ayakta dikildikten sonra başvurabildiğim, a grubu için hazırladığım sınav. yok mu hiç a grubundan hazırlanan youser?