künefe - youreads 1. kaç gündür bir künefedir gidiyor sözlükte. canımız çekiyor yapmayın, kaç kalori biliyorsunuz değil mi??

  5-9 ekim yenikapı hatay günleri çerçevesinde bir künefe ziyafeti olacak! istanbul halkına duyurmak vazifemiz. 5 ekim günü de taksim de bir künefe partisi varmış, hatay 'ın topraklarımıza katılması kutlamaları çerçevesinde.

  yok yaa cidden nasıl can çekiyor, fena oldum şimdi.
 2. youreads'te fazlaca hayranı bulunan tatlı. tamam güzel de kadayıfla hazırlanan çok daha efsane tatlılar var.

  (bkz: burma kadayıf)
 3. itiraf başlığı gibi sürekli aktif olan başlık. istanbul için şöyle bir liste yapmışlar en iyi 7 künefeci ben ekol künefede yedim gayet başarılıydı.
 4. dün tesadüfen suriye versiyonunu tattim. ağzim yüzüm lal oldu..
  zahle
 5. en güzelini çıkış yeri olan hatay'da değil adana'da yediğim tatlı. 'hasan masat' adlı mekanda gayet güzel yapıyorlar. bol fıstıklı ve üzeri kaymaklı aynı zamanda şiresi kıvamında olacak ayrıca az pişmiş olmayacak bıçakla kestiğinde çatala dağılmadan gelecek. deli gibi canım çekiyor ne zamandır ama tek başıma gitmeye üşeniyorum
 6. tartışmasız en iyi tatlıdır.
  bakın en iyi şerbetli tatlıdır, sıcak tatlıdır değil.
  en iyi tatlıdır.
 7. tartışmasız en iyi tatlı demek, antep baklavasına, diyarbakır burma kadayıf'a haksızlık olur. 3 şahsına münhasır lezzetten biri. ancak şöyle bir deneyimim oldu antep'te bir mekandayım hem baklava hem künefe istedim. karışık hepsinden tadarak 7 ölümcül günahtan birine imza attım. künefe'nin lezzetinden sonra baklavalar yanında yavan kaldı diyebilirim.
 8. bu tatlimizin anavatanı hatay'dır. künefeyi diğer illere yedirmeyiz. ayrıca en güzel künefe, hatay/ antakya'da bulunan kapalı çarşı girişinde köz üzerinde, bilinen en eski künefeci dükkanında yapılır ve de yenir. aksini iddia edenin alnını karışlarım. künefe hatay' ın onurudur, namusudur.
 9. hala künefenin varlığına inanan insan var lan. olum antakyalilar ağız birliği yapmis sizi yiyorlar. peynirli tatlı mı olur ahahhahaha