1. inanmayanların saygı gördüğünü öğrendiğimiz yorumlar yapılmış başlıktır. nihat hatipoğlu diye bir adam var. şu an inanan kitlenin çoğunun bir numarası. milyonlar adamı izliyor, dediklerine inanıyor. ve böyle bir figür çıkıp şunları söyleyebiliyorsa, kimse bana inanmayanların saygı gördüğünü söylemesin.

  he bir de şu var. bak ilk çıkan çocuk durumumuz yoktu okuyamadık diyor.

  unutmadan, ateistleri kurban gibi kesmek isteyenler de var bilader onları da vereyim

  (bkz: saygın çok güzelmiş kardeş güle güle kullan)

  edit: bak gece gece tutuldum yine. yatıyorum ben amk.
 2. şunu şuraya bir bırakayım belki okursunuz. tabi bunlar birer iddia gerçek olabilir de olmaya da bilir. kuran ve hz. muhammed
 3. İçeriği ile ilgili görüş birliği olmayan kitaptır. Örneğin Nisa 34'ün 40 ayrı çevirisinden 36'sı özetle "iffetsiz kadını uyarın, olmadı yatağınızı ayırın yine olmadı dövün" derken, 4 uzman farklı görüş bildirmiştir. Bu durum, kutsal sayılan kuralları yoruma açması açısından sorunludur. Sonuç olarak her kitap gibi mesajı, kişinin anladığından ya da anlamak istediğinden ibarettir.

  http://www.kuranmeali.org/4/nisa_suresi/34.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx
  ugo
 4. işbu kitap ile ilgili iki ihtimal var; birincisi sadece erkeklere sesleniyor olması, ikincisi ise hem erkeklere hem kadınlara sesleniyor olması.

  "kadınlarınız" diye hitap ederken bu iki ihtimali de düşünmenizi rica ediyorum; ya sadece erkeklere seslenip kadınları insan yerine dahi koymuyor. ya da kadınların sahip olduğu kadınlardan bahsediyor (uu beybi)

  daha seslenirken dahi adam yerine koymadığı "kadınlarınıza şöyle yaklaşın böyle yaklaşın" diye seks talimatları veren ve "itaat" etmedikleri zaman nasıl cezalandırılacaklarını anlatan kitaptır.

  bu kitaba göre yönetilen toplumlar kadınları en iyi durumda erkeğin yarısı olarak görürler. birçok islam toplumunda bırakın okumayı, tek başına araba kullanması dahi yasaktır.

  kadınların okuması, oy kullanması, seçilmesi, seçilse de meclise girmesi dünyanın medeni kısımlarından yüz (100) yıl sonra ite kaka olurken, lisansı bitirip yüksek lisans mülakatına salağın birinin ettiği laf yüzünden kadına değer verdiğine inanacağımız kitap.

  peki bu kitaba inanların kız çocuklarının okuması için uğraşan 14 yaşındaki kızı başından vurduğu din hangi kitabın dini?

  peki taşlanarak hunharca öldürülen, köle pazarlarında 50-100 dolara satılan kız çocuklarını satan şerefsizlerin dini hangi kitabın dini?

  peki tecavüz vakarının zirve yaptığı coğrafyada hangi kitap, hangi din hakim?

  peki kadına biçtiği rol bir adamın üçüncü dördüncü karısı olma, mehiri neyse eline verip sokağa atma hakkı tanıyan din hangi kitabın dini?

  çok mu beğendin canım islam'ın kadına verdiği değeri? o zaman varsa şekliniz, rakka'ya bekleriz

  cevap editi: inananların iddialarına verilmiş yanıtlardır. ona göre okuyunuz.
 5. (bkz: #216849) hayatta her bireyi her metini her bireyi kilavuz olarak algilayabilirsiniz. sizin zihninizle, bakis acinizla, yetistirilme tarzinizla ilintilidir. yeteri kadar edebiyat(dil cambazligi) ve metafor sevginiz varsa her biseyi bas taci edebilirsiniz.

  altin oran gibi dusunmek lazim. ali nesin herhangi bi metinden dilediginiz her sayiyi cikaririm derdi.

  neyse; dedigimiz gibi mantik aramamak lazim inaniyorsak. en nihayetinde, mantik daha cok materyalizmin deneye acikligiyla gelisiyor. bilmeyi yani mantik kurabilmeyi metafizik duzleme cekebilirsek, su noktada mumkun gorunmuyor, kilavuzdan, kilavuz olmanin ululugundan emin olabiliriz.

  kuran topyekun tutarli bicimde uyuldugu taktirde dunyanin en makul metinidir. tipki anayasalar gibi. #216849