1. kürdün diğer etnik kimliklerden tek eksiği bir ülkesinin olmayışı (netekim yeryüzündeki en kalabalık ülkesiz halktır kendileri);
  türkün diğer etnik kimlerden farkı,
  1) yeryüzünün en güvenilir insanları olmasına karşın herkes tarafından kandırılmaları,

  2) yeryüzünün en bilgili en zeki en çevik insanları olmalarına karşın hiç bir kulvarda hiç bir branşta başarı sayılabilecek bir kazanımları olmamıştır

  3)dünyanın en anlayışlı insanlarıyız misapirveriz derler ancak bir kaşık suda misafirlerini boğabilecek anlayışa sahiptirler

  4) islamiyet ruhlarına işlenmiştir ancak bedenleri her türlü günaha dokunabilir (bkz: özgecan aslan)
  katillerden biri

  5) "türklük eşittir islamiyet ve islamiyet de hoşgörü dinidir" derler ancak oruç tutmayanı öldürmeyi hayır sayabilecek düşüncededirler

  6) ve gelelim yüzlerce yıllık kadim dostları etle tırnak kardeşliğini bir edebi vecize gibi dillerine dolandırdıkları kürtler için düşündüklerine; anadilini öğrensin ama okul eğitim yok, konuşsunlar dillerini ama türkün duymayacağı şekilde, şarkı dinleyebilirler ancak bizim tv kanallarımızda değil, ha bu arada isterse başbakanda olur cumhurbaşkanıda bakanda olur ama ve lakin kürt olduğunu inkar etsin çünkü herkesin varlığı türkün varlığına armağandı. şimdi bunlara uyarsa kürt, o zaman türk ulusunun ismi altında adlandırılır; şayet uymazsa işte o zaman "din, dil, ırk, farketmeksizin onbinlerce masum insanı katleden" bir kavim olarak görülür.

  edit. keşke bütün ırkçıların üstüne sifon çekilebilseydi ne güzel olurdu değil mi? (ırkçılığın kimliği yoktur).

  edit2. bak okuduğunu anlamayan beyni kör kardeşim ben etnik kimliğimi söylemedim ordan benim kürt olduğum kanısına varman yanlıştır. üstelik asıl hakaret kendinden olmayan bir halkı "yediği kaba pislemek" gibi son derece ırkçı ve adice kurulmuş yoruma söylemen gerekirken benim haber kaynaklarıyla verdiğim gerçekler sana daha dikkat çekici gelmiş anlaşılan.
  son olarak bu sözlüğün dili saygı sevgi ve edebi olmalıyken ekşinin ve hatta inci denilen sözlüğün o leş üslubuyla, iki cümle kurmaya aciz beyninizle kirletmeyin.

  edit3: "imla" uyarısına teşrif ettik
 2. yengelerine tecavüz eden bir ırkmış. bunu söyleyen de "benim kürt arkadaşlarım da var" kafasında biri. ağzından irin akıyor. işin kötü tarafı ırkçılığını yaptığı ırkın dilini bile konuşmaktan aciz. kurduğu cümleleri anlamak için ekstra çaba sarfetmek gerekiyor.

  kafayı yengeyle bozmuş. psikanalistlere iyi malzeme çıkar bundan. neyse tosuncuk, üşenmedim senin için tecavüz vakalarını raporladım;

  ? 2008 cinsel suçlar raporu

  ülke geneli vaka: 986

  güneydoğu anadolu: 39

  ? 2007 cinsel suçlar raporu

  ülke geneli vaka: 872

  güneydoğu anadolu: 50

  ? 2006 cinsel suçlar raporu

  ülke geneli vaka: 886

  güneydoğu anadolu: 54

  not: tüik'in şu bölümünde sadece 2006, 2007 ve 2008 raporları var. sanırım diğerleri ücretli. yine de edinebilen varsa yollasın onları da ekleyeyim.

  sanırım açıklayıcı oldu. konuşurken samanyolu veya atv'deki töre dizilerini baz alarak değil de istatistiklere dayanarak konuşmak herkes için daha aydınlatıcı olur.

  güneydoğu'da bir yıl boyunca (muhtemelen askerlik) bulunmakla, kürt böreği yemekle (kürt böreği yiyip aydınlananı hiç görmedim), halay esnasında duraksayıp "anladıııım" demekle de sosyolojik tahlil yapamazsınız. başkaları belki yapar ama sizin ilk önce türkçe'yi öğrenmeniz gerekir. kendinizi ifade etmek ilk hedefiniz olmalıdır. bir de cebinizde peçete taşıyın, zira etraf hep salya oldu.

  ...................

  halkın kapısına gelen askeri sevme zorunluluğu da yoktur ayrıca. bu yasalara göre suç da teşkil etmez. senin ağzından salyalar saça saça hakaret etmen ise normal ülkelerde nefret suçu iken muz cumhuriyetinde ise övgüye değerdir.

  ben eskiden ekşi'nin seviyesinin düştüğünü sanıyordum. şimdi görüyorum ki ülkenin şirazesi kaymış, her biri vatanperver yüzbinlerce hitlerjugend üyesi bitiyor ülkemin uçsuz bucaksız tarlalarında.

  edit: ayrıca tecavüz ile ilgili şöyle bir istatistik de var;

  "Son 15 yılda tecavüzden yargılanan 409 polis, asker, özel timci, korucu ve gardiyandan hiçbiri cezalandırılmadı."

  http://bianet.org/bianet/kadin/149388-tecavuz-magdurlarinin-yarisi-cocuk

  sanıyorum ki faillerin çoğu ordu içindeki kürtler. her yeri bozdular ıyk :/

  ayrıca ya ya ya hainlik.... genetik bunlarda hainlik falan... bütün dünya türk'e karşı zaten^:ağlamaklısmiley^
 3. moderasyon nerde acaba sevgi kelebeği kürt ırkı hakkında bilgi verecekken türk bilgisi vermiş.

  bir diğer söyleyeceğim annem lazdır. dil bilen lazlardan dilini istediği gibi konuşur. ama yaşadığı ülkede mahkemeye çıktığında o türkçeyi konuşmak zorunda. kürt dediğimiz samimi arkadaşlarım işte benim için kürt onlardır.

  ağır konuşucam;

  1.yengesini ilk fırsatta beceren tecavüz mevzusunu açması
  2. en güvenilir insan ölen abisi kardeşine karısını çocuklarını emanet edemiyor. asla çalmazlar vergilerini tıkır tıkır öderler.
  3.kapılarına gelip ekmek isteyen askere size ekmek falan yok deyip dağda ki teröriste ekmek verirler. kışın erzaklarını gene biz taşırız. böyle misafir perverdirler.
  4. islamiyeti kendilerine göre şekillendirip 4 tane kadın alırlar. bonus olarakta yenge.
  5.güneydoğuya giden var mı?0 bilmiyorum 1 senem geçti özgürce müziklerini dinlediler. bize karşı her türlü saldırıyı yaptılar. örgüt dağda geziyo ona göre komutan bizzat bana söylendi. kürt arkadaşımız burda yapılan yardımları benim dediğim gibi dağıtacaksın demek istiyor.

  son olarak gene söylüyorum. üniversitede ev arkadaşım kürttü. kürt böreğide yedim. kürtçe şarkıda da halayda çektim. ama güneydoğu bambaşka onlarda kin nefret akıyor.
 4. herhangi bir insan. türk gibi, laz gibi, arap gibi, süryani gibi...

  bakmayın burada birilerinin türkler için suçları sıralayıp bir milyon olumsuz özellik yüklediğine veya bakmayın hemen cevap verip olumsuz gelenekleri, suçları sıralayıp kürtleri yerin dinine batırdığını düşünenlere... ikisinin de herhangi bir türkten veya küryten yoktur farkı. bu coğrafyanın insanları hep birbirine benzer işte, burada da benzediği gibi.

  hakaret etmeden karşı tarafı tahrik ve tahkir etmeden konuşmaya çalıştığımız gün insan olacağız. yoksa sen de seçmedin kürt olmayı dy diyarbakırlı kardeşim, sen de seçmedin türk olmayı ey antalyalı kardeşim.

  ne güzel bir dünya resmi çizdim şurada, durun hepiniz kardeşsiniz diyorum da, ben de biliyorum coğrafyamızın halini, savaşı, terörü, kini, intikamı... gördüğüm bir rüyadan bahsetmek istedim sadece. klavyemizden kan damlatmasak keşke. nefretimize, öfkemize bari yazarken engel olabilsek...

  sözlüğün güzel ortamının bu tür başlıklarda yazılanlarla bozulmaması daha gerçekçi bir rüya...