• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.57)
kurtlar vadisi
ilk olarak 15 ocak 2003'te show tv'de "bu bir mafya dizisidir" sloganıyla başlayıp ve daha sonrada kanal d ekranlarına geçen dizidir. güncelliğini yitiren deli yürek projesinin sona ermesiyle başlayan 29 aralık 2005'e kadar devam eden türk aksiyon dizisidir.

daha sonra 2007 yılında dizinin devamı niteliğinde olan kurtlar vadisi terör dizisinde ise türkiye'deki terör eylemleri konu edilmiştir. dizi, gösterime girmeden eleştiriler nedeniyle ve yayınlanmaması için tepki mesajları aldığı iddiasıyla rtük tarafından ikinci bölümünden sonra yayından kaldırılmıştır.

son olarak da , kurtlar vadisi ve kurtlar vadisi terör dizilerinin devamı niteliğinde olan ve türkiye'de derin devlet-küresel güç çatışmaları konu edinen kurtlar vadisi pusu ismi ile 2007 yılından günümüze yayın hayatına devam etmektedir. (wikipedia)


 1. osman sınav'ın yarattığı politik konuları ele alan türk film ve dizi serisidir.
 2. ilk versiyonu ele alırsak eğer, türk dizi tarihinde yapılmış en iyi dizilerdendir diyebiliriz. çünkü dönemin ve daha önceki dönemlerin olaylarını perde arkasını başarıyla ve yüksek doğruluk payıyla seyirciye aktarmıştır.

  ayrıca dizinin bu kadar başarı kazanmasında soner yalçın'ın da büyük katkısı bulunmaktadır. osman sınav ile bir araya geldiklerinde de doğal olarak ortaya güzel bir eser çıkmıştır.

  daha sonra 2006 yılında -yamulmuyorsam eğer- kurtlar vadisi terör başlamış, sabancı suikasti ve bazı diğer olayları ele aldığı ilk bölümünün ardından yayından kaldırılmış ve kısa bir süre sonra kurtlar vadisi pusu olarak ekranlara geri dünmüştür. bu versiyonu ise malumunuz halen devam etmektedir.

  her şeyi bir kenara bırakırsak; "saf" kurtlar vadisi, türk televizyon tarihine damga vurmuş, insanların güncel siyasete ve olayların perde arkasına ilgi duymasını sağlamış, kendisinden sonra yapılmış tüm dizileri de etkisi altından bırakmıştır.
 3. terörü, pusuyu ben bilmem ama 2003'te başlayan kurtlar vadisi izlediğim en güzel türk dizilerinden biridir. hataları, mantıksızlıkları olabilir ama insana hissettirdiklerinin ayrı bir güzelliği var.
 4. bu sene son diyolar bakalım bitecek hayırlısıyla.
 5. arada arkadaşlarla açıp inanılmaz eğlendiğim dizi. dublajcılar yer değiştiriyor, *spoiler* erhanın kopan kolu yer değiştiriyor, eren karadelik gibi boş yapıyor, çevresinde dönen bütün muhabbeti ve olayları kendi boş yapışına çekiyor. polat tam bir datekiller, memati eğer birine insan gibi davranırsa kendisini otoyol kenarında gelinlikle bulacaklar sanıyor... siyasi olarak elbette ne nasıl görülmüş diye bakıyoruz ama kendisini bu kadar ciddiye alan ve türkiye tarihinde yer etmiş bir diziyle makara geçmek çok eğlenceli.

  175. bölümdeyiz. tavsiyem grup olarak izlenmesi.