l.a. confidential - curtis hanson - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.11)
l.a. confidential - curtis hanson
1950'lerin başında los angeles küçük bir kasaba olmaktan çıkıp hayaller şehrine dönüşmeye başlamıştır.yer altı dünyasının patronu mickey cohen'in hapse girmesiyle şehirdeki diğer suç örgütleri arasında liderlik savaşı başlar. bir gece cohen'in adamlarına baskın düzenlenir ve hepsi öldürülür. öldürülenler arasında eski bir polis de vardır. bu olayı araştırmak üzere l.a. polis departmanından üç polis görevlendirir. görevlendirilen polisler karakter olarak birbirlerinden çok farklıdır ve araştırmaları onları güzel bir kadına kadar götürür.


  1. her şey bir yana,

    devletin (ki bu devlet dünyanın en güçlüsü, kontrolü en elinde olanı, dışarıdan bir zarara en az açık olanıdır) kolluk gücünün ne derece çarpıklaşabileceği, eğer çarpıklaşırsa neler olacağı, devletin başlı başına nasıl saçma ve mantıksız; insanlığı tamamen geriye götüren bir 'yapı' olduğunu gözler önüne seren, bol aksiyon ve dahice senaryosu yanında bir 'devlet eleştirisi' yönünün de atlanmaması gereken,

    kevin spacey, russell crowe ve guy pearce'in baş rollerini paylaştığı harika film. oyunculuklara bir şapka da biz çıkarmazsak olmaz. alkışlar özellikle ilk isme!