la mala educacion - pedro almodovar - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.63)
la mala educacion - pedro almodovar
iki erkek çocuk, ignacio ve enrique, 60’lı yılların ispanya’sındaki bir katolik okulunda öğrencidirler. burada geçirdikleri zaman boyunca aşkı, sinemayı ve korkuyu keşfedeceklerdir. okulun müdürü ve edebiyat öğretmeni peder manolo, bu keşiflerin hem şahidi olur, hem de bir parçası... üç karakter yıllar sonra, 70’lerde ve 80’lerde, iki kez daha aynı mekanda bir araya gelecekler. bu karşılaşmalar aralarından birinin yaşamı ve ölümü için belirleyici olacak.


 1. kötü eğitim (ispanyolca: la mala educación) ispanyol yönetmen pedro almodóvar'ın 2004 yapımı filmi. başrollerinde gael garcía bernal, fele martínez, daniel giménez cacho ve lluís homar yer alıyor.
  césar, goya, bafta gibi çok sayıda ödüle aday gösterilen film, abd'de new york film eleştirmenleri birliği yabancı dilde en iyi film ödülü ve national board of review award for best foreign language film ödüllerini aldı. film, eleştirmenlerden oldukça olumlu eleştiriler aldı ve bazı eleştirmen tarafından almadovar sinemasının baş yapıtlarından biri olarak gösterildi.
  film, film içinde film tarzında üç ayrı senaryodan oluşur. filmde gael garcía bernal üç farklı karakteri canlandırmıştır. almadovar, filmin senaryosu üzerinde 10 yıldan beri çalışmış olduğunu söylemiştir.
 2. gael garcia bernal'in oyunculuguna hayran kalarak izledigim bir almodovar filmi. ben ki oyuncularin, yonetmenlerin isimlerini unutan bir tipimdir ancak yillar once izledigim ve hala oyunculugunun sokunu atlatamadigim gael garcia bernal'in ismini unutmam mumkun degil.
 3. sde
 4. !---- spoiler ----!

  senaryosu iyi olan filmlerden. oyunculukları da gayet güzeldi. filmin başında izlenen sahnenin sonraki bölümlerde set halindeki görünümü de şaşırtıcı geldi. almodovar'ın izlediğim ikinci filmiydi (diğeri the skin i live in) ikisi de çok güzel kurgulanmış filmlerdi. film arayışı içinde olanlar hemen izleyebilir.

  !---- spoiler ----!
  abi
 5. gael garcia çok beğendiğim bir oyuncu bu filmde de harika bir iş çıkarmış zor bir rolü iyi kotarmış. senaryo çok iyi film içinde film gibi hikayesi var. güzel bir ispanyol filmi izlemenizi öneririm.