lady bird - greta gerwig - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.50)
lady bird - greta gerwig
lady bird, yönetmenliği ve senaristliği greta gerwig tarafından gerçekleştirilmiş 2017 çıkışlı amerikan komedi filmidir. (vikipedi)
 1. Gerçekçi, kendini izlettirmeyi başaran yer yer de klişeye düşmüş bir film. Açıkçası film bana iddiasız, şirin ve köşede kalmaya mahkummuş gibi göründü. Bu sebepte 5 dalda oscar adaylığına epey şaşırdım.

  Bir kendini arama, adım adım yetişkin olma ve aslında doğruyu özünde, ait olduğun yerde, tesadüfler ile hayatın sana getirdiklerinde bulma hikayesi. Film mesajıyla, hayatı yakalayışıyla ve yansıtma biçimiyle benim dünyaya bakışımdan uzak düştü, üzerimde bıraktığı tesirin zayıflığının öncelikli sebebi de bu olsa gerek.

  Oyunculuklar, müzikler, yaratılan rengarenk kareler... izlemeye değer, benim puanım 6. trailer
 2. lady bird unvanını kendisine verdi ama yaşadıkları çok da bir başarı hikâyesi olamadı. filmde bence en tuhaf olan şey ismiydi. adı ne bileyim jane'in günlüğü vs olsa daha iyi olurdu. belki de bana öyle gelmiştir lady bird deyince bir kraliçe, bir amerikan başkanı hikayesi gibi geldi. yer yer sıkıldım, yer yer de eğlendim. ortalama bı filmdi.
  abi
 3. kötü demek zor ama çok sıradan bir film. anlattığı hikayesi, verdiği / vermediği mesajı ve olmayan müzikleri, renkleri ve temposuzluğu ile oldukça sıradan. benzer ancak çok daha iyi örneklerini mutlaka daha önce izlemişsinizdir. bu filmi izlemek için tek itici güç saoirse ronan'nın iyi oyunculuğu olabilir. bana yer yer kate winslet 'i hatırlattı.
  mesut