lana del rey - youreads 1. asıl adı elizabeth woolridge lizzy grant olan ve tarzını "kendine özgü gangster nancy sinatra" olarak tanımlayan , sesinin güzelliği kendi güzelliğine ayrı bir katkı yapan çok hoş kadın.
  dlg
 2. dinlemekten en fazla keyif aldığım sanatçıdır. "born to die" ya da "summertime sadness" gibi popüler olmuş şarkılarından mütevellit müziğine karşı şüpheyle yaklaşılmaktadır ancak sanıldığı gibi sadece 15-20 yaş arasına hitap edebilecek kalitede bir sanatçı değildir. popun blues ve yer yer caz öğeleriyle harmanlandığı çok hoş parçaları vardır.
  pek bilinmeyen ve gerçekten kulağa hoş gelen parçalarını toparlayacak olursam;

  https://soundcloud.com/kamal-tarek-kamal/kill-kill-lana-del-rey
  https://soundcloud.com/daniel-nicolas-ortega/im-indebited-to-you-lana-del-rey
  https://soundcloud.com/frustrato/velvet-crowbar-lana-del-rey
  https://soundcloud.com/sgtmedion/lana-del-rey-get-drunk
  https://soundcloud.com/hornetultraviolence/money-hunny
  https://soundcloud.com/welcomedistraction/lana-del-rey-us-against-the-world-unreleased
  yeni albümünden bir tane;
  https://www.youtube.com/watch?v=-7OFoxp_qXM
  ve tabii favorim;
  https://soundcloud.com/daniel-nicolas-ortega/tired-of-singing-the-blues
 3. honeymoon ile olgunlaşmış fakat popülerliğini o kadar artıramamış sanatçı. son albümü herkesin dinleyebileceği bir albüm değildir fakat içerik olarak efsane şarkılar barındırmaktadır.
  etkilendikleri kadar şu an piyasada bulunan birçok şarkıcıyı yaptığı müzik ve tarzıyla etkilemekte ve ilham kaynağı olmaktadır.
 4. tasarlanmış obje. asi tavrın, geçtiğimiz yüzyılın mimikleriyle çok satacağı düşünülmüş ve başarılı olunmuştur. ancak tecrübeli ekibiyle laboratuvarda özenle pişirilmiş altyapıdaki soundları boştur. bu lab-soundlarının dünya müziğine bir faydası dokunmamıştır.

  hadi o çok sevdiğiniz summer time'ları bir de burdan dinleyin: glastonbury 2014
  !---- spoiler ----!
  tabiki elbisesi mükemmel
  !---- spoiler ----!
  ps: gerçek, çirkinliğiyle güzeldir^:amy winehouse^
 5. inanılmaz derecede itici şarkıcı...

  ama james franco gibi bir güzellikle evlidir, çok şanslıdır...
 6. Kanaatimce aktif müzik yapan en iyi sadcore şarkıcısı ve en iyi popçulardandır. şarkı sözlerinin nerdeyse hepsinin altında imzası olmasına bakacak olursak oldukça başarılı bir söz yazarı olduğu da ortada.

  Kendisi "kontralto" ses aralığına sahiptir. Bu bahsettiğimiz ses aralığı kadınlarda en derin ve en kalın ses aralığına verilen isimdir ki kontraltoların ses aralığı oldukça dardır. Lana del rey'in özelliği bu klasmana nazaran oldukça geniş bir ses aralığı olması ve bu ses aralığında çabucak yükselip alçalabilmesi. bunu da canlı performanslarında göstermekte pek çekinmez^:çünkü o kendine özgü gangster sinatra^. tabi siz bana inanmayıp tüm şarkılarının tonlarını karıştırdığını düşünebilirsiniz size kalmış. sonuçta insan pek bilmediği konularda yorum yapmayı seven bir canlı olduğu için "ağğğğğ bu neğğ ığğğ şarkıyla alakası yok bunun ığğğ" derseniz kimse sizi ayıplamaz. hatta bu video'ya inanacak insanlar bile bulabilirsiniz.

  ek bir bilgi olarak james franco ile evli değildir kendileri. hatta franco yazdığı kitap için lana del rey'le bir röportaj yapmak istemiş fakat reddedilmiş.

  son olarak bana hiç itici gözükmüyor

  edit : haklı çıkmak beni hiç bu kadar üzmemişti.
  bozuk
 7. arkadaşlar şarkıcılar 2'ye ayrılıyor amerikada. biri cd şarkıcısı - yani sadece albüm yapıp, programlarda da playback yapan, örn. britney spears. bu kişiler zaten ya çok farklı bir imaj veya ses tınısı olduğundan dolayı tutuluyor. bir de performans şarkıcısı olan vardır ki , albümünde var olan şarkıyı neredeyse canlı daha güzel söyleyebilen tiplerdir... kimler mi örneğin; beyonce , christina aguilera,
 8. cemal reşit rey'in torunudur.
 9. bazz luhrman'ın great gatsby'sine yaptığı soundtrackle dikkatimi çekmiş, youtube'un adele'den sonra ısrarla otomatik oynatmasıyla diğer şarkılarını dinlediğim şarkıcı.

  yapay veya değil, şarkılarının sözleri, hızlanıp yavaşlamaları, durgun ama derin ses tonunu gerçekten seviyorum.
  biraz robin scherbatsky'nin şarkıcı versiyonu gibi geliyor, böyle feminen ama erkesi bir tarafı da var.
 10. albümde ağlatan sahnede ağlayan kişilik.