le temps qui reste - françois ozon - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
le temps qui reste - françois ozon
otuz bir yaşında bir fotoğrafçı olan romain, birkaç ay içerisinde habis bir tümörden ötürü ölmek üzere olduğunu öğrenir. tedavi görmek ya da çalışmaya devam etmek arasında bir karar vermesi gerekmektedir. ayrıca bu durumu sevgilisi ve ailesine nasıl söyleceği de bir muammadır. denizi ve çocukluğunu hatırlar. ölümle burun buruna olmak onu acımasızlaştırır. insanları kendisinden iter...
 1. sous le sable filminden beş yıl sonra gelen, yönetmenin ölüm (kayıp) üçlemesinin ikinci ayağı. bu defa konu daha tehlikeli, çünkü yüzleşilmesi gereken ölüm kendimizin. ilk filmdeki inkar odaklı çaba burada yerini kişinin kendi sonuna nasıl hazırlandığı üzerinden inkara yer bırakmayacak bir sertliğe devrediyor. ancak sulandırmadan, acındırmadan, ah vah ettirmeden. son derece sade ve yine samimiyetle.

  filmin benim için en derinden etkileyici kısmı ise içinde bulunmadığımız / bulunamayacağımız bir umudu paylaşıp / paylaşamamak üzerine olgunluğumuzu ya da deyim yerindeyse insanlığımızı tarttırdığı o hassas terazisi idi.

  ölüme ya da kayıplara bir de françois ozon penceresinden bakmanızı tavsiye ederim.

  sous le sable - françois ozon

  le refuge - françois ozon
  mesut