• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
leave no trace - debra granik
film, portland şehri dışındaki ormanlık alanda herkesten uzakta yaşamlarını sürdüren bir baba-kızın hikâyesini anlatıyor. başkaları tarafından bulunma ihtimaline karşı sürekli yer değiştiren, ormanda hayatta kalma oyunları oynayan ikili bir şekilde yakalanınca büyük şehrin ezici çarklarına uyum sağlayacak mıdır? (turkcealtyazi.org)


  1. doğa ve kültürün karşı karşıya durduğu 2018 yapımı film. yönetmen debra granik'in winter's bone'dan sonra gelen ilk kurgusal çalışması aynı zamanda.

    bir baba ve kız üzerinden ilerleyen hikaye doğaya dönüşün mutlak çözüm olduğu ya da toplum ve kültürden kaçınmanın yersizliği gibi bir neticeye varmıyor film sonlanırken. bu yönüyle filmi çok sevdim ve ikiyüzlülük etmediği için sevindim.

    aksi bir vaziyeti, pek sevilen, övülen captain fantastic'te hissetmiştim. doğanın içinde toplumdan bağımsız bir yaşamın keyifli bir tasvirini izlerken, bir anda neye uğradığımı şaşırıp toplumsal yaşamın ne kadar vazgeçilmez, teknoloji ile konforlanan güvenli alanların ne kadar muhteşem olduğunu övgüleyen bir şeyler seyrederken bulmuştum kendimi.

    düşük tempolu bir film. roman uyarlaması olan filmde, karakterlerin motivasyonlarını açıklama konusunda biraz daha bonkör olunsa daha iyi olurdu sanki. izlemeye değer. puanım 7. trailer