• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.55)
limitless
eddie morra beynini tam kapasiteyle kullanabileceği bir yolla tanışır...
 1. 2011 yapımı limitless adlı filmin dizi uyarlamasıdır. cbs televizyonu tarafından yayın haklarının satın alındığı duyurulmuştur. (#28724) ilk fıragmanı da yayınlanmış:

  cbs
  youtube

  !---- spoiler ----!
  filmde, eddie bir şekilde tanıştığı şeffaf bir hap ile beynini tam kapasiteyle kullanabileceğini keşfediyor. hapın getirdiği bu süper işlem gücünün nimetlerinden yararlanarak; kariyer, para, kadınlar ve sosyal iletişim konularında bir çeşit doruğa ulaşarak kendi krallığını oluşturuyor. edindiği bu "ilahi" güç, dış mihrakların ilgisini çekmesiyle başına çeşitli büyük dertler açıyor.
  !---- spoiler ----!

  ana fikir itibariyle, yüksek bir hayal gücünün elinde harmanlandığında ortaya zihin açan bir kurgu çıkması olası. yönetmen ve ana karakter (eddie) haricinde kadrosu büyük oranda yenilenmiş.* eddie'yi canlandıran Bradley Cooper'ın ve kadroya yeni katılan oyuncu, yazar ve yönetmenlerin kariyerlerindeki "gençlik filmleri" geçmişlerine baktığımızda bizleri yine bilim ve felsefeye pek bulaşmadan seks, para ve eğlence kültürü üzerine yoğunlaşan bol aksiyonlu bir dizi beklediğini tahmin etmek güç değil. ancak görsel efektler ile izleyiciye "o" kafayı yaşatacığını ön görebiliyorum. dizinin başarısı bu heyecanı kaç bölüm sürdürebileceğiyle doğru orantılı sanırım.
 2. pilot bölümün gösterimini bu hafta yapıldı. dizinin/filmin ana fikriyle paralel olarak epey hareketli bir bölüm oldu. görüntü yönetimini ve akışkanlığını oldukça beğendim. algısal katmanları farklı renklerle filtrelemeleri de keyifli olmuş. ilk bölüm itibariyle görsel ve grafiksel açıdan tatmin ediciydi. hikayenin bütünüyle ilgili şimdiden bir yorumda bulunmak güç. bir önceki yorumunda (#34014) fringe ile ilgili bir takım temennilerde bulunmuşken, esas oğlanın annesi rolünde nina sharp * ile karşılaşmak şaşırtıcı oldu.

  !---- s01e01 spoiler ----!
  brian'ın fbi ile mevzusu pek yaratıcı olmamış. teklifi kabul ettiğini varsayarak, hikayeyi canlı tutma adına elemana her bölüm bir dosya çözdürecekler gibi gözüküyor. aralara da eddie'nin büyük resmini yedirecekler.

  fringe'de böyle başlamıştı. ilk birkaç bölümde alelacele olayı polisiyeye bağlayıp, her bölüm bir vakanın peşinden koşturuyorlardı. heyecanlıydı da. dizi - özellikle ikinci sezonla birlikte - popülarite ve geniş bir hayran kitlesi kazandıkça, büyük oynayıp çok çok daha fantastik bir kurguya yelken açmışlardı. paralel evrenler, solucan delikleri havada uçuşuyordu. ancak bu saygının temelini de ilk sezonlardaki ayrı ayrı bilim, kurgu ve hayal gücünün muazzam birlikteliği oluşturmuştu. limitless bu anlamda ne kadar ileri gidebilir, böyle bir umut vadediyor mu zamanla göreceğiz ancak uzun vadede ben öyle bir rol biçtim şimdiden kendisine.
  !---- s01e01 spoiler ----!

  ek: fos çıktı! :/