love death & robots - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.25)
love death & robots
her bolumu farkli bir konu iceren, yapimciligini joshua donen, jennifer miller ve david fincher, tim miller gibi usta bir ekibin ustlendigi 2019 netflix yapimi animasyon antolojisi.


 1. favori listemi söyleyeyim;

  spoiler


  the witness: bu bölümün görselliğine bayılıyorum. yaratıcı ve yönetmenlerinden Alberto Mielgo, aynı zamanda Spider-Man: Into the Spider-Verse ekibinden (izleyenler peni parker çizimleriyle olan eşdeğerliliği hatırlayacaktır). time is a flat circle mottosunu beğenenler için bulunmaz nimet.

  beyond the aquila rift: kendi sınırlarından çok uzağa giden mürettebatın, galaksiler arası örümcek ağına yakalanma fikri o kadar güzel işlenmiş, daha önce ki kurbanlar ve kaptanımızın gerçeğe şahit olunca ki çaresiz bakışları o kadar etkileyici ki, mest oldum.

  zima blue: love death robots serisinin bence en iyi ve benim de en sevdiğim bölümü. havuzun bir ucunda soyunmaya başlayan zima'nın en temel ve en sade halinde karşıya varışı öyle naif ve keskin bir hat ki, iz bırakmadan geçmiyor.

  secret war : sanırım en gerçekçi yapımlardan biri. şöyle ki, bölüm başladıktan kısa bir süre sonraya kadar animasyon olduğunu anlamadım. olayın fantastik kısmı üzerinde değilde, asker ve baba-oğul ilişkileri üzerine odaklanması da güzel. yani biraz havada kalmış kısımlar var ama güzel bir bölümdü. açıkçası görselliğinden dolayı bu listede.

  bonus: good hunting

  ayrıca sevdiğim benzer yapımları söyleyeyim: animatrix, batman: gotham knight ve tabi ki muhteşem müziği ile ghost in the shell
 2. kısacık bölümlerden oluşan animasyon dizi. dizi epey keyifli, görseller şahane. bazı bazı bende "hopp noldu ya bitti mi, durun ya anlamadım ben, nasıl bitti mi şimdi" hissi uyandıran bölümlerle karşılaştım, bunu iyi bir şey olarak söylüyorum.

  bazı bölümler klişe, arada sevmediklerim de oldu. her bölüm yalnızca 10 dakika civarı sürdüğünden sıkılmaya fırsat olmadan bölüm bitiveriyor, bu bölümler pek dert olamıyor.

  nadir de olsa bazı bölümler de, "bunu upuzun film yapsalar da izlesek keşke" dedirtmeyi başarıyor.

  hızlıca bir şeyler izleyeyim, kontenjanından. trailer