1. ilk oturumu bu cumartesi yapılacak sınav.

  şimdiden tüm yazarlara başarılar diliyorum, umarım istediğiniz gibi bir sınav olur. ^:swh^
 2. evet, şimdiden benimle birlikte sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dilerim. aynı zamanda ygs 2016 gibi kalitesiz bir sınav olmamasını da temenni ederim.
 3. ben lise sonken alt dönemlerden bir çocuk vardı ne zaman beni görse "heycan var mı heycan" der güle güle giderdi. çevrenizde öyle bir tip yoksa bu dönemi rahat geçirmişsinizdir. kafanıza da takmayın çok rahat olun. hadi kolay gelsin şimdiden.
  jimi
 4. yarın lys-4 ile başlayacak sınavlar dizisi. tüm dönemdaşlarıma başarılar dilerim.
 5. üniversite giriş sınavının ikinci ayağı.bu sınavda da gireceği arkadaşlara başarılar dilerim.herkes doktor mühendis öğretmen olacak diye bir kaide yok bu ülkenin uşağa da garsona da bahçıvana da şoföre de ihtiyacı var. zannetmiyorum ama youserlar umarım gönlünüzce olur.
 6. yıllardır girerim bu sınavlara. her sene aynı heyecanı yaşarım. bu sınavda da ilk kez girecek gibi heyecanlıyım. uyuyamıyorum resmen.

  birazda koskoca bir senenin 2 saatlik küçük bir zaman dilimine sığdırılma stresi var. bir terslik olursa -ki günümüz türkiyesinde olma ihtimali çok yüksek- bir sene daha çöpe gidecek. dile kolay "bir sene daha"

  zaman kaybı dedik yorumu şu yazı ile bitirelim.

  bir senenin kıymetini sınıfta kalan bilir,
  bir ayın kıymetini erken doğuran kadın bilir,
  bir haftanın kıymetini dergi çıkartan bilir,
  bir saatin kıymetini sevgilisini uğurlamak üzere peronda oturan bilir,
  bir dakikanın kıymetini uçağını kaçıran,
  bir saniyenin kıymetini ölümden son anda kurtulan,
  bir salisenin kıymetini gümüş madalya alan bilir,

  insanın satın alamayacağı tek şey zamandır.
 7. evet matematik oturumunu kalitesiz bulduğum sınav olmuştur.

  ygs formatında problem soruları yine fazlalıktaydı. özellikle diğer senelerde fazla soru sayısıyla karşımıza çıkan -ve kişisel kanaatimce çıkması gereken- türev, integral gibi konulardan soru sayısı giderek azalıyor gibi.
 8. hazır azaltmışken keşke tümden çıkarıp atsalar türev ve integrali. hatta matematik olmasa mesela. çiçekli bir kır olsa, ben orada koşsam, kır çiçekleri toplasam. yaptığım aranjmanı çok beğenip 500 puan verseler...
 9. lys-4'te çakıldığım sınavdır. sorular kolay mıydı? kesinlikle. benim aptallığıma denk geldi. pazar günü lys-3'te toplamaya çalışacağım ama hayallerimden uzaklaştırdı lys-4 netlerim.

  rehberlik yapabilecek youser varsa yeşillendirsin lütfen, sormak istediğim sorular var.
 10. yabancı dil alanında vakti zamanında derece yapmıştım. benim bölüm insanları salaktı resmen, o yüzden kim sorsa yabancı dil okuyun diyordum. ing den bi haber sürüsüne insan var, biraz çalışan insanın derece yapmama gibi ihtimali yok zaten matematikten fizikten kaçan herkes buraya geliyor