1. 7 şubat 2018 tarihinde "space x falcon heavy" projesi kapsamında uzaya gönderilen tesla aracının devrelerinde yazılı olan; "dünya gezegeninde, insanlar tarafından yapılmıştır" mealinde bir yazıdır.

  o kadar çok şey anlatıyor ki...
  tesla'yı birileri bulacak mı, onu bulan medeniyet; üzerindeki yazıları anlayabilecek mi, dünya diye bir gezegenin varlığından haberdar olacaklar mı... bir sürü soru.

  düşünsene, dünya'ya bir şey düşüyor ve üzerinde "bilmem kimler tarafından bilmem ne gezegeninde yapılmıştır" yazıyor. bilmediğimiz bir dilde, sonra biz bir şekilde bu dili öğreniyoruz veya öğrenemiyoruz ama orada bir yazı yazıyor. veya tesadüfen bildiğimiz bir dilde ya da resimlerle falan yazılmış ve biz orada ne yazdığını anlıyoruz.
  anlıyoruz ki adını bilmediğimiz ya da adı bizim bildiğimiz gibi olmayan bir başka gezegen var o gezegende yaşayan zeki varlıklar var.

  "uzaylılardan mesaj var!" diye gazete manşetleri, haber bültenleri falan.
  öbür tarafta "uzaylılardan mesaj var!" diye gazete manşetleri, haber bültenleri falan: "dün gezegenimize düşen bu maddenin üzerindeki yazıyı deşifre eden uzmanlar, dünya adlı bir gezegende insan isimli canlılar tarafından yapıldığını ifade ettiler."

  belki de bir şekilde zaman yolculuğu yapacak teslamız, geçmişimize ya da geleceğimize inecek. belki taş devrine, belki dinozorlar çağına, belki bilmem kaç bin yıl sonrasına ışınlanacak.

  kim bilir...