1. malatyada yapılacak olan film festivali sinema severlere ve özellikle sinema eğitimi alan kişilere sinema tekniği üzerine hazırlanmış kitabı türkçeye çevrilmiş halini hediye etmeye devam ediyormuş
    malatyada 7.si düzenlenen film festivalini her yıl olduğu gibi bu senede sinema teknik kitabı hazırlatarak sinema severlere ve sinema eğitimi alan öğrencilere destek oluyorlar.
    christopher kenworthy'nin geçtiğimiz yıl ilk cildi hediye edilen profesyonel çekimler kitabının ikinci cildi, bu yıl malatya uluslararası film festivali'nde ücretsiz olarak okuyucularla buluşuyor.
    Kaynak : Malatya Haber

    keşke ülkemizin her şehrinde bunlar olsa da herkes faydalansa. ülkemizdeki film kültürü biraz daha gelişse
  2. malatya büyükşehir belediyesi bu ve benzeri şeylere değer veriyor.genelde gençlere yönelik çalışmalar yapılıyor. bu dagittiklari kitaptan haberim yoktu ama sevindim böyle bir çalışmalarının olmasına. keske tüm ülke genelinde bu ve benzeri çalışmalar yapılsa da insanlar en azından bilmedikleri konular hakkında yorum yapmamayı öğrenir belki. malatyada sinema yokmuş falan ya hani. cahillikte diyemem bunlara ama bi mallık seziyorum zaman zaman.