1. japonların yaptığı deneyleri anlatan hei tai yank 731 isminde filminde çekilmiştir..
  2. 731. birlikten daha çok 731. birim olarak yazılması gerektiğini düşündüğüm sadistik deneylerle ilgilenmiş oluşum.
  3. marquis de sade'nin erdemle kırbaçlanan kadın romanında kızın sığındığı doktorun evindeki sadistçe fantezilerin bazılarını gördüm. fantezi demeyelim de, mesleki kariyer yapmak için canlı canlı ameliyat ve organların yer değiştirilmelerinin tepkimelerinin tıbbı sonuçlarını.
  4. bir birlikten ziyade japon ordusu içerisinde oluşturulun bir birimdir. 1. dünya savaşı bittikten sonra japonlar tafaından kimyasal silah teknolojilerini araştırmak üzere kurulmuştur. japonlar 1930'ların başında çini işgal ettikten sonra çindeki eski bir mahalleyi kendilerine araştırma üssü olarak seçmiş ve burayı tellerle çevreledikten sonra içerisindeki insanlar üzerinde çok sayıda deney yapmışlardır.

    bu birimin yaptığı deneyler insanları ağızlarına almadan önce ikinci kez düşüneceği türden şeyler. bir takım esirlerin uzuvlarını dondurup üzerlerinde çalışıyorlar, insanların hatta hamile kadınların canlı canlı bedenlerini açıyorlar. insanlara sadece gözlem yapmak için veba bulaştırığ ölmelerini izliyorlar. ya da mahkumlara hava basıncı vererek hangi basınç seviyesinde gözlerinin yuvalarından çıkacağını ölçmüşler.

    731. birim yaptığı deneylerde nazi kampları gibi düzenli kayıt tutmadığı için tam olarak kaç kişinin bu deneylere maruz kaldığı bilinmiyor fakat kemik kalıntılarından 3000 kişinin burada öldürülmüş olduğu tahmin ediliyor.
  5. allahsız slayer ın 2010 çıkışlı world painted blood albümünde anlattığı birim.

    unit 731