1. tekila, triple sec ve misket limonu suyuyla yapılan (176x0:1509x1000)/cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_image/image/49434013/Classic-Frozen-Margarita-tsri.0.0.jpg kokteyl. ilk kimin yaptığı bilinmese de, tekilanın anavatanı meksika'dan çıktığı konusunda herkes hemfikir. margarita'nın en bilinen özelliği, bardağının kenarının tuzla çevirili olmasıdır. daiquiri gibi margarita da amerika'ya geldiğinde evrim geçirip, meyveli ve frozen gibi türlerle epey çeşitlenmiştir. bu tür margarita'larda bardağın kenarı şekerle çevirili olur.

    klasik margarita için genelde iki ölçek tekila, bir ölçek triple sec ve bir ölçek misket limonu suyu kullanılır. shaker'da tüm malzemeler buzla sallandıktan sonra, içi buzla dolu ve kenarı tuzla çevrilmiş bir margarita bardağında servis edilir.
  2. şu mübarek bayram günü ne zamandır içemediğimi farkettim güzelim güzide içki.. bir ortamda kokteyl alacaksam kesinlikle margarita içerim zaten, arkadaşlarım bu sırada bira falan içtiklerinden bana genelde entel misin kızıaammminvalinde şeyler söylerler ama alakası yok, tadı resmen müthiş.. bir kere kadehi güzel. martini kadehinin alttan bombeli olanını ve biraz daha geniş ağızlısını düşünün. tekila, cointreau ve lime suyundan yapılıyor.. eh tekila içerdiğinden herhalde ağız kısmından limon suyu ve tuz eksik olmuyor, döne döne içiyorsun.