marvel's iron fist - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.60)
marvel's iron fist
gücünü nerede ve ne zaman kullanması gerektiğini konusunda profesyonel olan iron fist (daniel rand), dövüş sanatları konusunda uzmandır. gücünü bir ejderhadan aldığı darbeyle kazanmıştır. yıllardır uzak kaldığı şehrine (new york city) geri dönen danny rand (finn jones) benzersiz yeteneklerini ve dövüş sanatları konusundaki uzmanlığını yolsuzlukla mücadele ve kötülerle savaşmak için kullanır. netflix’in marvel imzalı kardeş dizilerinden dördüncüsü de, iron fist karakterini merkeze alacak.
 1. sezonu bitirip de öyle yazayım diye beklemiştim. dizi ortalama üstü bir dizi izlenir. ancak doğal olarak daredevil ile karşılaştırınca sönük kalan çok fazla yanı var.

  ** ufak spoilerler olabilir **

  1- ana karakterin içini düzgün bir şekilde dolduramamışlar. sürekli kaza flashbacklerinden başka bir şey yok.
  2- kötü adam muhabbeti çok sudan olmuş gibi geldi. sağlam bir kötü adam yok, amaç yok, çok boş kalmış.
  3- dövüş sahneleri garip durmuş, olmammış. bütün eli silahlı adamlar koşa koşa iron fistimizi gidiyor. dövüş sahnelerin yüzde 80i bundan oluşuyor. daredevildeki dövüş sahnelerinin kalitesinin yanından bile geçmiyor. bunu düzeltmeden dizi vasat gibi gözükmekten çıkması zor.
  4- claire siktir git artık her diziye salça olup izleme zevkini kaçırıyor. birde durduk yerde 3er 5er ninja falan dövmeye başlıyo iyice saçmalık..
 2. uyuz bir bas karaktere sahip dizi.
  !---- spoiler ----!

  dany etrafta salak salak ben iron fistim diye geziniyor. fazla cocuksu ve mizmiz davraniyor. meachum ailesi hand'den daha ilginc. harold meachum'un olum sahnesi surpriz geldi. keske dany'nin kimligini kanitlamak icin butun bir sezon ugrassalardi. cok cabuk yasal haklarini geri aldi. biraz gecistirme gibi geldi bana. zaten dizi ondan sonra yokusa dogru ilerledi. en hosuma giden karakter colleen'di ama oda ilk bolumlerde efsane baslayip sonlara dogru bir sidekicke donustu. dany'nin bakicisi gibi pesinde geziniyor. claire'i her yerde gormekten gina geldi.

  !---- spoiler ----!
 3. çok sıkıldığım, bitiremediğim dizi. zaman kaybıydı nazarımda
  parov
 4. marvel in diger dizilerine kiyasla oyunculuklarin vasat oldugu dizi. bir luke cage ve daredevil degil.
 5. marvel yapamamışsın. oyunculuklar bi bayat. iron fist'in hareketler acayip saçma. egosu ayrı saçma. başlarda bir şey bekledim ama izledikçe daha da vasatlaştı.