1. özellikle 10-12 gibi küçük yaşlarda başlanması tavsiye edilen ve bu yaşlarda başlansa bile vücut gelişimini bozmayan tertemiz bir spor dalı.

  ülkemizde beklediğim ilgiyi göremeyen bu spor dalı uzak doğu'da el üstünde tutulur. malzemelerin ve mekanın ucuza mal olabilmesi ile hemen hemen herkese hitap eden masa tenisinin pin pon dan farkı vardır: pin pon, sadece raket vasıtasıyla topu karşı tarafa atmak için gösterilen çabanın adıdır. halbuki masa tenisinde strateji, çeviklik, zeka gibi unsurlar vardır. hatta daha da kasacak olursam kriz yönetimi, çatışma teknikleri gibi kişisel gelişim materyallerini de masa tenisinin bünyesine katabilirim ve şaşırtıcı olmaz.

  futbolun saltanatı altında pek şansı olmayan masa tenisi için uzak doğu'dan sporcu devşirilmesi ise bu spora yatkın milletimiz için biraz ayıp olmaktadır.
 2. Son zamanlarda ilgi duydugum ve firsat buldukca yaptigim bir spor. Eger seviyeniz biraz iyi ise ve disli bir rakiple oynuyorsaniz, cok eglenceli ve yorucu bir spor haline gelebiliyor. Cekismeli masa tenisi musabakasi izlemek isteyenler Ma Long ve Fan Zhendong maclarini izleyebilir.
 3. bana spor salonunda yaptığım tüm egzersizlerde harcadığım kaloriden daha fazla enerji harcatan üstelik zevk veren bir spor türü. raket tahtası ve lastik seçimi çok önemli. çok fazla çeşit var. yalnız anlamadığım çinden gelmesine rağmen tahtasıyla beraber lastik fiyatları böyle kol gibin birşey.
 4. çok basit görünen halbuki hayli zor ve efor gerektiren, oynaması çok zevkli oyun. her şeyde olduğu gibi türkiye'de bunun malzemeleri de pahalıdır. yurt dışına bakmakta fayda var.

  raket çok önemli yalnız. bunu kaliteli raketle oynadığınızda fark ediyorsunuz.
 5. birçok sporla uğraşmışımdır ve kolay kolay terleyen bir vücudumun olmadığını uğraştığım bu spor dallarında gördüm...gerçi profesyonel yapmadığımız için çok fazla bi tarafımızı yırtmadan oynamaktayız fakat genel itibariyle çok fazla vücudumdan ter atmıyorum...vücudumun mahremiyetini niye size bu kadar yazdım diye soranlarınız oluyodur mutlaka hemen belirteyim...

  efendim bu başlıkta belirtilen spor gerçekten sizi sırılsıklam terletebiliyor...hele ki rakibiniz çetinse ve aranızda bir iddaalaşma varsa müsabaka çok farklı boyuta çıkabiliyor...bi oraya bi oraya derken 21 lik setlerde üzerinizdeki t shirt ün sırılsıklam olduğunu göörebilirsiniz...

  oynaması çok keyifli olan bu sporu herkese tavsiye ederim...kalori yakmak isteyen arkadaşlar özellikle size
 6. el-göz koordinasyonu çeviklik refleks ve zeka gerektiren bir spor dalı diyebilirim lise takımında kaptanlık filan yapmıştım öyle çok bi profesyonelliğim yok ama tavsiye edebileceğim en zevkli spor diyebilirim
 7. masa tenisi gerçekten çok fazla efor sarf ettiren bir spor dalıdır. üstelik hızlı düşünme cimnastiği bile yapmış olursunuz.
 8. teknik ve taktik işidir, harala gürele oynanmaz.