mastürbasyon - youreads 1. mastürbasyon, cinsel davranışın hayal kurularak zihinde yaşanması, elle, yabancı bir cisimle veya sürtünerek boşalmanın (orgazmın) sağlanmasıdır. kendi kendine veya başka biri tarafından, elle, ayakla ya da cinsel ilişkiye girmeden vücudun başka kısımları ile veya mastürbasyon aletleri kullanılarak da mastürbasyon yapılabilir. yaş fark etmeksizin çocuklar ve hayvanlarda da mastürbasyon görülebilmektedir.

  mastürbasyon türkçe’de “özdoyurum” olarak da kullanılmaktadır. "otoerotik aktivite" veya "otoerotizm" olarak da geçmektedir. dişiler ve erkeklerde genel olarak benzer şekilde yapılmaktadır. kelimenin etimolojisi incelendiğinde, latince "elle rahatsız etmek" anlamına gelen "manus turbare" kalıbından türetildiği görülmektedir. buradan da anlaşılabileceği gibi, dişilerde de, erkeklerde de mastürbasyon, cinsel organların genellikle el ile uyarılmasıyla yapılmaktadır; ancak kimi zaman özellikle yüksek zekaya sahip memelilerde (primatlarda) (şempanzeler, bonobolar, insanlar, vs.) çeşitli objeler kullanarak da yapılabilir.

  ilginç bir şekilde dünyadaki hiç bir cinsel etkinlik, mastürbasyon kadar tabu görülüp, ayıplamasına ve tartışılmasına rağmen bu kadar yaygın bir şekilde uygulanmamaktadır.

  alfred kinsey erkeklerin hemen hemen tamamının, kadınların ise dörtte üçünün hayatlarının en az bir döneminde mastürbasyon yaptığını göstermiştir.
 2. mastürbasyon yemek içmek kadar doğal bir olayken özellikle kadınlar üzerinde baskılardan ötürü yanlış, ayıp, günah olarak lanse edilmekte. fakat işin ilginç yanı hiç tanımadığı, dokunmadığı, sevmediği bir adamla gerdek gecesi adı altındaki 'tecavüz' gayet normal karşılanmakta. işin daha da ilginci okumuş, etmiş, entelektüel zihinlerce bile kabul görülememiştir, böyle bir toplumdur bizimkisi.

  tabularını yıkmak isteyen olursa masturbation
  böyle bir sergi gördüm, gidilip görülmesii şiddetle tavsiye edilir
  r2-d2
 3. konuyu görünce aklıma bu video geldi enteresan bir mastürbasyon canlandırması ile mastürbasyon erken boşalmaya neden olur mu? sorusu yanıtlanıyor.

  garip mastürbasyon canlandırması
 4. insanoğlunun hazza ulaşma hissiyatından doğan eylem.
 5. aa neden bunu porno bağımlılığı ya da yalnızlıkla ilişkilendiriyorsunuz? bedensel hazlar inkar edilemez ve yapanlar da kınanamaz. ayrıca insanı dalgalanmalar şeklinde rahatlatır, mutlu kılar. huzur verici bir depresyon zırhıdır.
 6. vazgeçemediğim tek lezzet.
 7. manuel vitesten vazgeçememek.
 8. elizabeth ismiyle de bir nevi "benim kraliçem sensin" dedirtir .