masum - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
masum
kadrosunda haluk bilginer, nur sürer, ali atay, okan yalabık, serkan keskin gibi isimlerin yer aldığı türkiye'nin ilk online dizisi.


 1. dizi selda bağcan'ın sesinden katip arzuhalim türküsü ile başlıyor.
  henüz iki bölüm izledim görüntü, ses, mekan, kurgu, senaryo ve oyunculukları mükemmel izlediğim iş dizi film değil sinema filmi o derece kaliteli. ve izlerken uzun zamandır bol sigara içilen, bol alkol içilen ve küfürlü samimi sohbetlerin olduğu dizilere ne kadar hasret kaldığımı hissettim.
  dizi polisiye drama ancak yer yer gerilim sahneleri de var. dizi ilerledikçe karakterleri çözmeye çalışıyorsunuz ancak her seferinde farklı bir sürprizle karşılaşıp ters köşe oluyorsunuz.
  oyunculuklara bakıldığında haluk bilginer, ali atay, okan yalabık, serkan keskin, nur sürer, tülin özen her biri harika iş çıkarıyor izlediğim iki bölümde okan yalabık çok ön planda yalabık'ın rolü senaryoda kilit bir nokta şu an için izlediğim bölümlerde hikaye tarık (okan yalabık) üzerinden ilerliyor.
  yani bu diziye türk dizisi demeye dilim varmıyor çünkü son dönem çıkan türk dizilerine bakınca bu dizi de türk dizisi "içerde " denen ucube de türk dizisi aynı kefeye koymak hakaret olur.
 2. berkun oya'nın bayrak isimli tiyatro oyunundan uyarlanan dizi. oyunu da izlemiştim geçtiğimiz sezonda, beğenmiştim. dizi de tıpkı oyunda olduğu gibi yavaş başlıyor, zaman geçtikçe hızlanıyor, merak ögeleri artıyor. 2. 3. bölüm gibi beni kendisine bağladı açıkçası.

  derli toplu, kendi içinde tutarlı bir dizi olmuş. oyunculuklar keyif veriyor. yalnız finalini dizinin geri kalanına kıyasla başarısız ve hikayeden kopuk bulduğumu da belirteyim. trailer