masum - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
masum
kadrosunda haluk bilginer, nur sürer, ali atay, okan yalabık, serkan keskin gibi isimlerin yer aldığı türkiye'nin ilk online dizisi.


 1. dizi selda bağcan'ın sesinden katip arzuhalim türküsü ile başlıyor.
  henüz iki bölüm izledim görüntü, ses, mekan, kurgu, senaryo ve oyunculukları mükemmel izlediğim iş dizi film değil sinema filmi o derece kaliteli. ve izlerken uzun zamandır bol sigara içilen, bol alkol içilen ve küfürlü samimi sohbetlerin olduğu dizilere ne kadar hasret kaldığımı hissettim.
  dizi polisiye drama ancak yer yer gerilim sahneleri de var. dizi ilerledikçe karakterleri çözmeye çalışıyorsunuz ancak her seferinde farklı bir sürprizle karşılaşıp ters köşe oluyorsunuz.
  oyunculuklara bakıldığında haluk bilginer, ali atay, okan yalabık, serkan keskin, nur sürer, tülin özen her biri harika iş çıkarıyor izlediğim iki bölümde okan yalabık çok ön planda yalabık'ın rolü senaryoda kilit bir nokta şu an için izlediğim bölümlerde hikaye tarık (okan yalabık) üzerinden ilerliyor.
  yani bu diziye türk dizisi demeye dilim varmıyor çünkü son dönem çıkan türk dizilerine bakınca bu dizi de türk dizisi "içerde " denen ucube de türk dizisi aynı kefeye koymak hakaret olur.
 2. dizi için yazılanları okudum ve en nihayetinde izledim de. bazen çok gereksiz ayrıntılarda boğulup asıl anlatılmak isteneni kaçırıyoruz. masum olsun, şahsiyet olsun.. bu ülkenin kanayan yaralarına, mükemmel bir oyunculukla parmak basmışlar mıdır? bence evet. oyunculuklar muazzam keza görüntü kalitesini de bu dizide beğendim ben. buralara da kolay gelmedi bence bu yapımlar bunu düşünmek gerekiyor.

  !---- spoiler ----!

  diziye de gelecek olursam şayet; finali bizi çok da tatmin etmemiş olabilir. aslında mükemmel bir seyir ile başlayan ama bir parça donuk, konu sonralarında bakılıyor ki biraz bocalanmış bir ürün olarak karşımızda. ama olsun yine de tebrik ediyorum ben. bir yanda aile olamamanın verdiği kopukluklar, bir yandan dağınık bir yaşam. birkaç psikolojik tahlil. yine ve yeniden kadının toplum içindeki yerine değinme. her şeyi kadından bilme. karılık yapamıyor oluşunun altını çizme. şiddet ve şiddetin her kesimi etkisi altına alması.

  !---- spoiler ----!

  ziyadesiyle güzel bir yapım olmuş diyorum sadece.