melekler ve şeytanlar - dan brown - youreads

  • okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.59)
Yazar dan brown
melekler ve şeytanlar - dan brown
bu romanda illuminati isimli eski bir kardeşlik örgütü ile katolik kilisesi arasında geçen heyecan dolu olaylar anlatılıyor. ambigramlar (tersine çevirme (inversion), sunulduğu şekliyle okunabildiği gibi, tam tersine çevrildiğinde de okunabilen grafiksel figürler) hakkında bilgi içeren ilk roman olarak gösterilir. romanın büyük bölümü vatikan ve roma'da, bazı bölümleri de isviçre'de bulunan cern laboratuvarında geçer.


 1. dan brown'un ilk kitabı. davinci şifresinden önce yazılmasına rağmen neden ondan daha az popüler oldu ülkemizde anlamadım. üretilen anti maddenim çalışanarak bomba olarak kullanılması gibi bilimsel olarak basbaya kurgu olan şeyleri gerçekmiş gibi yansıtması dışında göze batan bir şey yok. o kadar da olur neticede kurgu roman.
  zgrkk
 2. tek kelime ile mükemmel bir roman. robert langdon, gece gelen bir telefon ile bir uçağa biner ve isviçre'ye gider. burası cern'in merkezidir ve bilim adamı olan leonardo vetra, göğsünde illuminati damgası ile öldürülmüştür. vetra, karşımaddeyi icat etmiştir ve bu madde çok ciddi bir patlayıcıdır. sonra vetra'nin kızı olan vittoria ile roma'ya gitmek zorunda kalır. çünkü illuminati geri dönmüştür ve papalık seçimi esnasında 4 kardinali her saat başında öldüreceğini söylemiştir. ayrıca karşımadde de vatikan içerisinde bir yerdedir ve gece yarısında patlayacaktır. bu işi çözmek için papanın vekili olan camerlengo ile beraber çalışmaya başlarlar. vakit kısıtlıdır ve düşman tehlikelidir. acaba robert ve vittoria başarılı olabilecek midir? camerlengo kiliseyi ayakta tutabilecek midir? insanlar göründüğü gibi midir? mükemmel bir finali olan bu kitap sürprizleri ile beraber mutlaka okunması gerekenlerden.
 3. yaklaşık yirmi dört saatlik bir süreyi dört yüz küsür sayfada anlatıp okuyucuyu sıkmamak her yazarın harcı değildir. işte dan brown yine sürükleyici üslubu ile her seferinde bir sonraki bölüme geçme isteğimizi böyle ateşliyor ve birçok farklı alanda nitelikli bilgileri de sunduğu romanında bizi adeta langdon'un yanında hissettiriyor.
 4. din ve bilimin çekişmesini çok iyi bir şekilde anlatan dan brown romanı.
 5. senelerdir kitaplığın diplerinde bi gözüyle bana bakıyor tozların içinden. fırsat bulupta tutamadım ucundan.

  ilk iki girinin methlerine göre en kısa zamanda dan brown serime katacağım kitaptır.
 6. sürükleyicidir,nasıl bittiğini anlayamazsınız ayrıca insanı italya aşığı yapar.
 7. sali gunu yapacağım italya gezisi oncesi tekrar bir goz attigim guid tadinda super akici ve heyecan dolu roman
  ilimunati yi falan da ogreniyoruz