• youreads puanı (9.67)


 1. merak ediyorum'la ilk kez ikibin yılında balıkesir-izmir arası bir yolculukta tanışmıştım; sevecen bir melodi, alaycı sözler. uzun yıllar playlistlerim içinde yer aldı, farklı zamanlar, farklı şehirler ve yolculuklarda benimle yaşayan melodilerden biri oldu. şimdi onca geçmiş seneye baktığımda, bu şarkının çağrıştırdıklarını düşündüğümde; geceyarısı bir apartman penceresine kamera yavaş yavaş yaklaşıyor, içeride pijamalarıyla ağır ağır dans eden, gözleri kapalı, muzipçe gülümseyen yalnız bir kadın var. o kadın hep merak edip kendi kendine cevap veriyor; yıllar geçtikçe sıradanlaşıyorsun ve içimizdeki kadınların makyajı şarkılarla akıp yok oluyor...
 2. merak ediyorum
  ne yapacaksın benden sonraki hayatında
  o alaycı gözlerin
  eğlenerek bakacak mı başkasına
  aklın bendeyken hala

  merak ediyorum
  rastlaşacak mıyız günün birinde
  herhangi bir yerde
  o çağlayan ruhun
  sakin tavırların ardına
  gizlenecek mi yine

  yıllar geçtikçe
  sıradan mı olacaksın
  yoksa yenilmeyip zamana
  sevdiğim gibi mi kalacaksın
  merak ediyorum
  çok merak ediyorum

  ve ıslık çalmaya başlar ansızın...candan erçetin'i sevme sebeplerinden biridir
 3. Askerde yazıcım sürekli bu şarkıyı çalardı bilgisayarda. Adı osman'dı ama biz osmancan derdik. Sabah geldiğimde, öğle yemeğinden, Gün içinde zırt pırt odamdan çıkıp başka odalara geçişlerimin dönüşlerinde hep bu parça çalıyor olurdu winampda. orada o halleri kalmamıştı tabii ama angara bebesiydi. Gomutanım siz beni sivilde görecektiniz derdi. Her neyse, Ben odama dönünce özür diler kapatırdı. Bazen kapatma osmancan, dinleyebilirsin ama kıs biraz derdim.

  Bu versiyonu değil tabii, bu
 4. burada başlığını görünce, internete adını yazıp (baştaki video çalışmıyor şu anda) ilk kez dinledim. sözleri anlamlı çoğu candan erçetin şarkısı gibi ama melodisinden midir nedir, ben de şarkıdan çok, soru - cevap etkinliği hissi bıraktı, cevap vermekten eşlik edemedim :)
 5. mükemmel bir candan erçetin şarkısı. merak ettiklerini eminim hepimiz de hayatımızın bi yerinde merak etmişizdir o yüzden baya anlamlı bana kalırsa.