1. 3 gün gibi kısa bir süre gezebildiğim şehir. gördüğüm şeyleri aktarmaya çalışacağım.

    mersine geliş sebebim mersin üniversitesi'nin düzenlediği bir kongre idi. dolayısıyla turumuza mersin üniversitesi'nden başladık. şöyle söyleyeyim, üniversitenin çevre düzenlemesine bayıldım. ağaçlar, kaldırım taşları, binaların yapısı çok hoşuma gitti. gayet de bakımlı duruyor binalar. hatta yüksekçe bir yere çıkarsanız akdeniz'i de görebiliyorsunuz.

    sonrasında merkezdeki (aslında burda her yer merkez gibi) otele yerleşmek için harekete geçtik. aman allah'ım ne göreyim? o güzelim aynı boydaki binaların arasında kocaman bir dikilitaş. en az 60-70 katlı. şurada görünüyor "ooo", dedim "bizim otelimiz bu kesin". değilmiş...

    otele yerleştikten sonra bastık gittik sahile. gezdik dolaştık. gece saat 00.00 olmasına rağmen kısa kollu giysilerle rahat rahat geziyorduk. böyle muazzam bir hava olamaz. saat geç olduğundan erken döndük.

    söylemek istediğim bir şey var; o da bu şehre geliyorsanız kesinlikle doymadan dönmeyecek olmanız. 3 günlük seyahatimin özeti "gittim, doydum, geldim" idi. tantuniler, künefeler, cezeryeler, atomlar, kerebiçler. yedim de yedim.

    havası olsun, insanları olsun, alışveriş yapma mekanları, meydanları, üniversitesi, sahil şeridi olsun her şeyi çok hoştu. gittiğime pişman olmadım.