1. fetöcü falan değildir düpedüz siyasal islam'ın ürettiği kafadır. her gün televizyonda, gazetelerde şunlar, bunlar ayrımının, kin ve nefret söyleminin sonucudur. yandaş medyanın halep gazı ile beynini yıkadığı zihniyetin, ülkenin nasıl içine ettiğinin resmidir. bu kutuplaştıtıcı, ayrımcı nefret dili devam ettiği sürece daha çok mevlüt mert altıntaş peyda olur ülkede.

    kamu dairelerine personel alırken din, iman, mezhep ekseninde tamamen kendi ideolojilerin üzerinden alım yapma sevdası sonucu idam ipi sallayan öğretmen, cihatçı polis üretirsin. alın size dindar nesil.
  2. dindar ve kindar nesil yetiştirme çabalarının sonucunda ortaya çıkmış gençliğin bir parçasıdır. günlerdir rus büyükelçilikleri önüne protesto için yapılan çağrılar, kefenle konsolosluk kapılarında kapılarda yatmalar, rus bayrakları yakmalar... bunu organize eden ana akım medya günlerdir bu çağrıları yaparken, şimdi devlet eliyle yetişen bu katillerden birini yine bize fetöcü diyerek kendilerini aklamaya çalışıyorlar. fetö, radikal islamcılar,cihadcılar hepsi bu derin devletin hatta bizatihi devletin bir parçası...
    ve rakel dink'in hrant dink'in ardından yaptığı veda konuşmasındaki şu cümle geliyor aklıma tüm bu olan bitene bakarken:
    "bir bebekten bir katil yaratan karanlığı sorgulamadan hiçbir şey yapılmaz kardeşlerim…"