mesajı görüp cevap vermeyen insan - youreads 1. birisi bir şey yazdı mı hemen cevap vereyim beklemesin diye düşünüp cevap yazıyorum ama bahsi geçen durumla karşılaştığımda kendime net abi aptalsın diyorum sen karşıdakini düşün bekletme ama o seni umursamasın, sanki böyle olunca karşı taraftan değersizmişim gibi hissediyorum saçmalık
  vowel
 2. bunu yapan insan erkektir. bunun hesabını tutan insan kadındır. kedi şapşik bir hayvandır.
 3. ara sıra yaptığım eylem. genelde konuşma başlatan mesajlara geç cevap veririm. özelliklede o an bir işim varsa. şimdi mesaja baksam cevap vermem gerekicek en iyisi sonra bakayım ya diye düşünürüm. hatta önce bir kontrol ederim önemli veya acil bir durum mu diye whatsappa girmeden. sanırım içe dönük bir yapım olduğundan çok az insanla iletişime geçiyorum.

  düşünce yapısı: bana göre mesaja cevap verdiğim andan itibaren gelecek mesajlarada cevap vermek konumunda olmalıyım. karşımdaki insanın sözünü kestirip atmaktan hoşlanmadığım ve genelde dinleyici taraf olduğumdan genelde konu başlatan mesajlara 2-3 dakika hatta bazen 2-3 saat geç cevap veriyorum. o an ne yaptığıma bağlı değişir.

  sevmediğim insana hiç cevap vermediğimden ve cevap verdiğimde tüm ilgim ve içtenliğimle karşı tarafı dinlediğimden yakın arkadaşlarım bu duruma alınmaz.
 4. gelen whatsapp mesajlarını bildirim çubuğundan okuyup, tıklamadığı için mesajı okumadığı zannedilen insandan merttir. evet bunu ben de yapıyorum. evet ben de mert değilim.
 5. bunu ben hep yapıyorum. kendimi ağırdan satmaya çalıştığımdan değil, zaten kendimi birine niye satayım, mal mıyım ben? neyse.
  -karşı taraftan gelen çok güzel bir mesajsa o anın yüceliğini herhangi bir sözcükle bozmak istemiyorum.
  -bazen karşıdaki o kadar boş konuşuyor ki, kelimelerimi kifayetsiz bırakıyor.
  -mesaj atan kalbimi.kırmış olabilir.
  - moralim çok bozuktur, kimseyle konuşasım yoktur.
  - karşımdaki çok yüksek beklentilerle bir mesaj atmıştır ve benim verebilecek karşılığım yoktur ona bunu izah edecek cesaretimde yoktur. susarak anlaşılmayı beklemişimdir.

  ama düşününce bence bu çok kaba bir davranış. yazarken anladım ve bir daha da yapmamaya karar verdim. tek bir cümle yazacaksın. karşındaki ne söylerse söylesin o da bir insan. emek vermiş sana yazmış. içeriği ne olursa olsun, sana bir anlam yüklemiş. bu kadar mı zor o dokunmatik klavyeyi kullanmak? evet şuan kendimden utanıyorum.