1. psikoljiyle alakasını merak ettiğim bir rahatsızlıktır. mesela sürekli midenin bulandığını düşünürsen miden bulanıyor mu yok miden bulandığı için sürekli onu mu düşünüyorsun ayırt etmesi güç gibi geliyor bana.
  abi
 2. mesela her şeyi sorgulamak mide bulantısına neden olur
 3. bir tane motilium alınarak üstesinden gelinebilecek durum. böylelikle kafamızı daha gerekli şeylere yormaya zamanımız kalır. (bkz: tişikirlir sipirminn)
  r2-d2
 4. talcid ile üstesinden gelinebilecek durum.
 5. durup dururken oluyorsa tuzlu bir şeyler iyi gelebilir veyahut kendinizi dinleyin, mideniz ne istiyor? o an canınız ne istiyor ne iyi gelebilir size. bunun cevabı insanın kendisinde aslında. ama yine de temiz hava almak ve tek bir yöne bakmak ani hareketlerden kaçmak iyi gelecektir. -geğirmek de iyi geliyor- yolculuk halindeyken bulanıyorsa, arabadayken falan yola odaklanmakta fayda var. arabanın ucu nereye dönüyorsa gözlerinizi ve kafanızı o yöne çevirin. ani hareketlerden kaçının. rahat bir oturuşla üstesinden gelebiliriz :') onun dışında, üstlerde ilaç önerenler olmuş. benim mide bulantısı için kullandığım ilaç metpamid. aç karnına içiyorum. kendimde kalmamı sağlıyor.

  yaşasın mide bulantısı yaşamadığımız günler.
 6. -ben bir süt + cappuccino nargile alayım.
  +valla cappuccino kalmamış,ben sana spesiyalimizden getireyim.

  (spesiyal sürpriz olarak gelir şeftali+bisküvidir.)

  mide bulantısı bu noktada devreye girer,oğlum para verdik için lan denilmesi sonucu oluşan durumdur.

  tedavi olarak anlık birşeyler arıyorsanız kuru kahveyi ağzınızda 1 dakika falan bekletin.ben çok faydasını gördüm.
  eale
 7. negro’nun suçu yok sevgilim. sen kahve sevmiyorsun
  parov