1. mesut
 2. vatan hainlerinin tepkisini çekmiş muazzam proje. en büyük eksikliğimizi gidermeye yönelik atılmış dehşetengiz bir adım. bedava çay ve kekten bahsediyorum.
 3. bu kıraathanelerde bulunan ve bedava cay-püskevit tüketenler işsiz sayılmayacak ve dış mihrakların işsizliği yüksek göstermeye çalışan bölücü hedeflerine top atışları yapılacaktır.

  ..gibi bir bahçeli acıklamasıyla desteklenmesini bekledigım projedir.
 4. marie antoinette'in "ils n'ont pas de pain? qu'ils mangent de la brioche!" yani "ekmek bulamıyorlar mı, o hâlde pasta yeseler ya!" sözünün "ils n'ont pas de travail? qu'ils mangent de la brioche avec du thé dans les café!" yani "iş mi bulamıyorlarmış? o hâlde kıraathanelerimizle kekle çay içsinler!" şekli.

  28 şubat mağduriyetinin dünyayı yese doymayacağını anladığım günden beri normal bulduğum şeyler...
 5. bedava cay, kahve, internetten ziyade hangi tarikat, kurulus yada ideolojinin ellerine verilecek olmasi onem arz eder. menzil tarikati benzeri yandas olusumlarin mikroplarini akitacaklari mekanlardan oteye gitmeyecektir. zaten benzeri mekanlar gencleri hedef alarak ideoliji asilama merkezleri olarak tarikatlarin ellerindedir. genclik ve spor bakanliginin projelerine bakmaniz yeterli.
 6. 13 haziran'da manisa'da açılmış madem niye haber vermiyorsunuz arkadaşım?

  raflar da kitap dolu maşallah. gider bol bol kıraat ederiz.

  74 yaşındaki vatandaş, "kahveye gitmeyen gençler dışarıda boş boş dolaşıyor, artık buraya gelip kitap okuyabilirler.." demiş.

  belediye başkanı, "belediyemizin imkanlarıyla ücretsiz çay,kahve ve kek ikram edeceğiz" buyurmuşlar.
 7. antik yunan'ı canlandıracak dahiyane icat! tıpkı yunan agorası gibi türk kıraathanesi de halkı bir araya toplayacak ve felsefenin gelişimini sağlayacaktır üstelik çay ve kek de cabası!
 8. tabi ki kahvehane kültürü devam edecektir ama sırf yermek için de buna laf etmemeliyim diyorum kendi kendime, okey, tavla, kağıt oyunları yerine, kitaplarla dolu bir yer görmek kötü değil bence. farkındaysanız ekonomi, dış politika, insan hakları demedim.
  kimbo