milyarder - kartal tibet - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
milyarder - kartal tibet
küçük bir kasabada ailesiyle birlikte sessiz sakin bir hayat geçiren mesudiyeli mesut tren istasyonunda amirdir. mütevazi bir hayatı olan mesut'un düzeni bir yılbaşı gecesi alt üst olur. çünkü mesut'a büyük ikramiye çıkar.

ikramiyenin çıkmasıyla çevresindekilerin ona yaklaşımı öyle değişir ki, mesut paranoyaklaşır, o kadar büyük rakamların baskısıyla kabuslar görmeye başlar. ailesi dahil çevresindeki bütün insanların ne kadar çıkarcı, düzenbaz olduklarını fark eder. milyarder olur olmasına; fakat öyle bir an gelir ki buna pişman olur.

film birçok etkileyici sahnesiyle kolay kolay unutulmayacak; sadakat, güven, onur, ikiyüzlülük kavramlarını çok iyi işleyen, başarılı bir kara mizah örneği. (beyazperde)
  1. belki defalarca izledim, her seferinde ayrı bir ayrıntı, inanılmaz bir oyuncu kadrosu ile (serra yılmaz bile var) ve yine yeniden şener şen ile akıllardan çıkmayacak bir başyapıt. dombilli karakteri ile komili'ye göndermeleri, 4. murat eleştirileri milli piyango ile değişen hayatlar, karakterler vs vs.