• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
mindhunter
mindhunter, 13 ekim 2017 tarihinde netflix'te başlayan bir amerikan drama dizisi. konusu, mark olshaker ve john e. douglas yazarları tarafından kaleme alınan mind hunter: inside fbi’s elite serial crime unit romanı üzerinedir.

mindhunter; seri katillerin işlediği ve soruşturmaları devam eden davaları, hapisteki seri katilleri sorgulayarak çözmeye çalışan fbı davranış bilimleri birimi ajanları holden ford’un (jonathan groff) ve bill tench’in (holt mccallany) maceralarını konu edecek.
 1. netflix'in yeni dizisi. İkinci sezon onayını şimdiden aldı ve görünen o ki polisiyeyi psikoloji ile harmanlayan diziler arasında çok iyi bir yer edinecek gibi. yapımcılığını Charlize Theron ve David Fincher üstlenmiş, Fincher aynı zamanda ilk bölümlerin de yönetmeni. Başrollerde ise Anna Torv ve Jonathan Groff var, yani dizi izlemek için tüm artıları barındırıyor.

  dizi, Mark Olshaker ve John E. Douglas tarafından kaleme alınan Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit kitabından uyarlama. 70'li yılların sonu, seri katillerin bulunduğu ancak "seri katil" teriminin henüz bu kadar yaygın kullanılmadığı dönemi anlatıyor.

  aksiyona dayalı katil peşinde sürüklenen dizilerden oldukça farklı, kaliteli diyaloglara dayanan, psikolojiyi odağa alan bir dizi bu. birinci bölümün daha ilk dakikalarında durkheim muhabbeti geçiyor diyeyim, gerisini siz tahmin edin.

  kimi yerlerde bana true detective havası verdi ve dahası ilk sezonu bitirmemiş olsam da rahatlıkla diyebilirim ki bu dizi onu da aşar.

  konusunu uzun uzun anlatıp spoiler vermeyeyim, fragmanı anlatıyor zaten.
  mesut
 2. sosyal medya yorumlarında oldukça beğenilmiş bir dizi. birkaç bölüm baktım ama tam o istenen havayı yakalayamadım. bakalım ilerleyen bölümlerde sevebilecek miyim.
  abi
 3. işin içine psikoloji girince seviyorum ben yaa :)
 4. konusu itibari ile ilgimi cekmisti, david fincher adini gorunce kesin izlemeliyim diyorum. usta yonetmenlerin dizi projelerinde olmalari hosuma gidiyor.

  david lynch in twin peaks ile geri donmesi zaten dizi piyasasinin hareketleneceginin gostergesiydi. bir drama dizi projesi ile de quentin tarantino'yu gorsek ya netflixte yada hboda.
 5. 2 gün önce bitirdiğim netflix'in en iyi işlerinden biri.
  yönetmeni david fincher olan bölümler hemen belli ediyor kendini.
  yer yer zodiac havası da aldım ancak asıl benzettiğim yapım supernatural oldu.
  arabayla gidiyorlar, yanlarında işe yarayacak alet edevat taşıyorlar, fbi kimliklerini -spn'dekiler faketi tabi hahaha- gösteriyorlar falan, aklıma gelmedi değil.

  fbi görünce kovalamaca aksiyon beklemeyin derim. yeni bir birimin kuruluşunu işliyor, çok da güzel işliyor.