• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.56)
mindhunter
mindhunter, 13 ekim 2017 tarihinde netflix'te başlayan bir amerikan drama dizisi. konusu, mark olshaker ve john e. douglas yazarları tarafından kaleme alınan mind hunter: inside fbi’s elite serial crime unit romanı üzerinedir.

mindhunter; seri katillerin işlediği ve soruşturmaları devam eden davaları, hapisteki seri katilleri sorgulayarak çözmeye çalışan fbı davranış bilimleri birimi ajanları holden ford’un (jonathan groff) ve bill tench’in (holt mccallany) maceralarını konu edecek.


 1. netflix'in yeni dizisi. İkinci sezon onayını şimdiden aldı ve görünen o ki polisiyeyi psikoloji ile harmanlayan diziler arasında çok iyi bir yer edinecek gibi. yapımcılığını Charlize Theron ve David Fincher üstlenmiş, Fincher aynı zamanda ilk bölümlerin de yönetmeni. Başrollerde ise Anna Torv ve Jonathan Groff var, yani dizi izlemek için tüm artıları barındırıyor.

  dizi, Mark Olshaker ve John E. Douglas tarafından kaleme alınan Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit kitabından uyarlama. 70'li yılların sonu, seri katillerin bulunduğu ancak "seri katil" teriminin henüz bu kadar yaygın kullanılmadığı dönemi anlatıyor.

  aksiyona dayalı katil peşinde sürüklenen dizilerden oldukça farklı, kaliteli diyaloglara dayanan, psikolojiyi odağa alan bir dizi bu. birinci bölümün daha ilk dakikalarında durkheim muhabbeti geçiyor diyeyim, gerisini siz tahmin edin.

  kimi yerlerde bana true detective havası verdi ve dahası ilk sezonu bitirmemiş olsam da rahatlıkla diyebilirim ki bu dizi onu da aşar.

  konusunu uzun uzun anlatıp spoiler vermeyeyim, fragmanı anlatıyor zaten.
  mesut
 2. sosyal medya yorumlarında oldukça beğenilmiş bir dizi. birkaç bölüm baktım ama tam o istenen havayı yakalayamadım. bakalım ilerleyen bölümlerde sevebilecek miyim.
  abi
 3. işin içine psikoloji girince seviyorum ben yaa :)
 4. konusu itibari ile ilgimi cekmisti, david fincher adini gorunce kesin izlemeliyim diyorum. usta yonetmenlerin dizi projelerinde olmalari hosuma gidiyor.

  david lynch in twin peaks ile geri donmesi zaten dizi piyasasinin hareketleneceginin gostergesiydi. bir drama dizi projesi ile de quentin tarantino'yu gorsek ya netflixte yada hboda.
 5. 2 gün önce bitirdiğim netflix'in en iyi işlerinden biri.
  yönetmeni david fincher olan bölümler hemen belli ediyor kendini.
  yer yer zodiac havası da aldım ancak asıl benzettiğim yapım supernatural oldu.
  arabayla gidiyorlar, yanlarında işe yarayacak alet edevat taşıyorlar, fbi kimliklerini -spn'dekiler faketi tabi hahaha- gösteriyorlar falan, aklıma gelmedi değil.

  fbi görünce kovalamaca aksiyon beklemeyin derim. yeni bir birimin kuruluşunu işliyor, çok da güzel işliyor.
 6. etkisinden bir türlü çıkamadığım, her yerde herkese bahsetmek istediğim, iki ay önce izlerken telde arkadaşıma 'bitmesin diye izlemiyorum' dedikten hemen sonra 4 bölüm birden izlediğim, üç gündür tekrarlarını izlerken detaylarını ayrıca secdiğim akademik söyleşi tadındaki dizi.

  !---- spoiler ----!

  ford'un kız arkadaşıyla ilişkisine bayılmıyorum. hem biraz klişe hem de bu herkese her şeye meydan okuyan kız tipini itici bulduğum için. başka adamlarla cilveleşirken gördükten sonra barışmış olmalarına bozulmuştum açıkçası, ayrılmaları iyi oldu.
  öte yandan ford seri katillerle olan bağlantısında daha korkusuz olsa da tench'in düşündüğü gibi bağışık değil, bir yerde o da kendini etkileşime açıyor. kız arkadaşıyla yaşadığı ayakkabı sahnesinden bunu anlayabilyoruz.
  bill tench karakterini anlamsızca seviyorum, ne çok gevşek ne çok sıkı. ne bir dahi ne de eski kafalı bir moron. karısıyla olan ilişkisi de hoşuma gidiyor.
  baş karakterimizin yüz özellikleri çok sakin ve sıradan. gerçekten de sıradan bir ortabatılı gibi duruyor. öyle çok karizmayım çok havalıyım ayakları yok. poposundan mavi kıvılcımlar çıkan insan tipi var cidden. cesaretini ve adanmışlığını takdir ediyorum.
  bir de wendy var. kesinlikle akademik anaçlarla pratik çalışmanınfarkının gözükmesi açısından çok önem arzeden bir karakter. onun bakış açısıyla ajanların bakış açısını tak diye ayırabiliyorsunuz.

  söylemezsem olmaz: son sahneye bayıldım bayıldım bayıldım!!!!!

  !---- spoiler ----!
 7. Yoğun diyaloglar ve psikolojik ögeler üzerine kurulu, yüksek konsantrasyon ile izlemeyi gerektiren polisiye dizi.

  İlk sezonun, gittikçe yükselen bir ivmesi var, ağır başlıyor, bölümler ilerledikçe dizinin içine çekiliyorsunuz.

  2. sezon ise daha da ağır ilerliyor, henüz 3. bölümdeyim ama dizi beni yakaladı dersem yalan olur. ilk sezonda olduğu gibi artan bir ivme umuyorum ama pek ışık da yok gibi. trailer
 8. 1.sezon iyiydi ama 2.sezon bana beklediğimi vermedi.

  1.sezon son bölüm son sahnede holden kadar bende gerilmiştim halbuki