• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.67)
moana - ron clements, john musker
ntik çağlarda okyanusya'daki güney pasifik adalarında yaşayan bir genç kız olan moana (auli'i cravalho), kuşaklar boyunca denizlerde yolculuk etmiş bir ailenin temsilcisidir. ailesine ve yaşadığı adanın halkına yardım edebilmek amacıyla maceralı bir yolculuğa çıktığında, hayran olduğu yarı-tanrı maui (dwayne johnson) ile işbirliği yapması gerekecektir.
  1. oscar ödül töreninde en iyi animasyon ödülünü kaçırsa da benim gönlüme taht kurmuş animasyon filmi :)

    moana ve maui' nin görselini çok güzel oluşturmuşlar bu konuda emeği geçen herkesi tebrik etmek isterim ki ben en çok maui'ye hayran kaldım. o ahenkle dans eden saçları, o dövmeleri, o kibirli halleri filan :) özellikle başrolün genç bir kız olması, hayallerinin ve isteklerinin peşinden koşması, bunun için savaşmasının konu edilmesi ayrı bir tebriği hak ediyor. filmin bütün müziklerine de ba-yıl-dım.

    önemli uyarı: türkçe dublajı çıkmıştır ama orijinal dilinde dinlemenizi tavsiye ederim. dwayne johnson'ın sesi çok güzel :)
  2. kötü değildi ama abartılacak bir yanı yok. storks, sausage party(+18) , big hero 6 ve çok bilinen eski animasyonların üzerine bişey katmayan bir yapısı var. izlenir ama artık ciddiye almadığım oscar törenlerinden bile ödül alması pek olası değil.