monsters, inc. - pete docter - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.83)
monsters, inc. - pete docter
toy story'nin yaratıcılarından bomba gibi bir animasyon daha: cgi teknolojisi ile ve disney ortaklığıyla gerçekleştirilen dördüncü pixar filmi monsters inc., canavarlar dünyası adlı kendilerine has bir diyarda yaşayan ve enerji toplamak için arada bir insanların bulunduğu ortamlara gelmek zorunda kalan canavarların öyküsünü anlatıyor. geliyorlar, çünkü canavarlar dünyası'nın enerji kaynağı, canavarlar tarafından korkutulan insanların attığı çığlıklar. gerçekte kötü niyetli olmayan bu tuhaf yaratıklardan sully (ses: john goodman) günün birinde kazara küçük bir kızı da canavarlar dünyası'na getirince, tek gözlü arkadaşı mike (ses: billy crystal) başta olmak üzere tüm canavarlar dehşete kapılıyor. (sinemalar.com)


 1. xama
 2. yabancı dil öğrenimimin emekleme safhalarında ingilizce altyazılı olarak defalarca izlemiştim. görünce o günlere döndüm. artık kaç kez izlediysem, replikleri ezberlemiştim.

  Pixar gerçekten başarılı işlere imza atıyor.
  filmin içinde minik minik diğer birçok yapıma göndermeler yer alıyor.
  boo gerçekten hastası olunası bir bücür.

  gerçi 115 milyon $ harcadıktan sonra bu kalitede bir film çıkması sürpriz olmamalı (bence). tabi bunun geri dönüşü 562 milyon $ olarak gerçekleşmiş. boxofficemojo

  2013'te monsters university ismiyle devam filmi yayınlandı ancak izlemek henüz nasip olmadı.
  yalan