motosiklet sürücüleri - youreads

 1. "kendilerinin de 'tabi ve uymakla'^:anlatım bozukluğu^ ^:yazılanın tabi olmak olduğunu varsayarak^ ^:aynı anlamda iki kelime kullanıyor olmak^yükümlü oldukları kuralları hallaç pamuğu gibi atanlar" olduğu gibi kurallara riayet edenleri de çoktur. aynı dört teker sürücülerinde olduğu gibi...

  burada acınası olan, bu sürücülerin hepsinin aynı tip olduğunu düşünüyor olmak.
  (bkz: extracts and licences)
  (bkz: #220160)
 2. (bkz: motor controller)

  motor sürücüler: motor, kontrol birimi(mikroişlemciler) ve güç kaynağı arasındaki bağlantıyı sağlayan devrelerdir.

  microcontroller dediğimiz devreler insan beyni gibidir. düşük akımlarla çalışır ve yapması gereken tek şey çıkış gerilimleri, sinyalleri veya akımları ile bilgi üretmek.
  insan beyni gibi, sinyal geliyor ve gelen sinyale göre eller, ayaklar gibi kontrol sinyaline bağlı uzuvlar harekete geçiyor. yani beyin güç değil, bilgi üretiyor.

  microcontroller'ın işi bilgi üretmek olduğu için çok düşük akımlar ile çalışır. 0,1 amper gibi motorların çalışması için gereken akım miktarının 1000'de 1'i civarındadır bu akım seviyesi.

  elimizde kullanmak istediğimiz bir motor ve güç kaynağı var. ama biz bu motordan, belirli bir seviyede hızlanabilmesini, yavaşlayabilmesini, tork'unun ayarlayabilmesi gibi birçok özelliği bekliyoruz. ancak bunları manuel sistemlerle yapmak çok zor. o nedenle motoru istenilen şekilde kullanmak için bize yardımcı olacak bir devreye yani motor sürücülerine ihtiyaç duyuyoruz.
  microcontroller, motor sürücüye bir bilgi veriyor: "2 saniye sonra fren yapılsın" motor sürücü işi hallediyor.

  örneğin mikro işlemciyi bir ekskavatör operatörüne benzetirsek; ekskavatörün gövdesini motor sürücü, büyük güçlere ulaşabilen uç kısmını ise motorlara benzetebiliriz. beyinden çıkan minik bir sinyalden; büyük bir köprünün yıkılması.

  ek: başlık ismi değişmiş, benim yarım saat uğraşıp yazdığım yorumum, köyde yolun ortasında kimsenin temizlemediği at boku gibi kalmış öylece.
 3. motosiklettir o...

  plakası bulunan, motorlu taşıtlar vergisini tabii, belirli periyodlarla trafik muayenesine giren iki tekerlekli araç sürücüleridir.
 4. pancar motoru sürücüleri
  kuz
 5. geçen seneye kadar severek birsürü motovlogger takip ediyordum, sonra birden önüne gelen kafasına gopro takıp youtuber olmaya başladı, sonra youtube videosu için haklı-haksız trafikte kavga çıkarmaya başladılar derken bu işin de boku çıktı...
 6. trafikte en çok sıkıntı çeken sürücü grubudur.
  bir kez dangoz bir bmw (beyaz 5.20) sırf zevkine bir motosikletliyi sıkıştırmaya çalıştı ben de motosikletliye aradan kaçacak fırsatı bıraktıktan sonra bunu sıkıştırınca küfredip uzaklaştı.

  ama son dönemde önüne geleni kışkırtıp sonra da kaskındaki kamerayla teşhir eden gerizekalılar çoğu şeyi hakediyor
  wtf