1. türk oyun firması taleworlds tarafından yapılmış türk oyun sektörünün gururu olan rpg türü ortaçağ/macera oyunu.

  oyunda feodalite (derebeylik) sistemiyle yönetilen 6 krallıktan biri için çalışarak krallığın derebeyi oluyoruz veya kendi krallığımızı kurabiliyoruz.

  bu maceramızda köylerden asker toplayarak, kazandığımız savaşlarda ele geçirdiğimiz esirleri ordumuza alarak ve kalelerden asker kiralayarak geliştirebildiğimiz ordumuzla, o kale senin bu kale benim şu meydan savaşi onun geziyoruz kalradya topraklarında.

  ayrıca evlenme, derebeylerle ilişkiler, onlardan alabildiğimiz görevler, hükümdarlarla ilişkiler, bu hükümdarların tahtında hak eden taht varisleri, eşkiyalar, haydutlar, kaçaklar, kelle avcıları, hatta arena tarzında kafa göz dalınan büyük ödüllü turnuvalar, alınabilecek onca zırh, silah, ok, yay, at ve artık ortaçağ ile ilgili akliniza gelebilecek daha bir çok şey

  başına oturduğunuzda dış dünyadan soyutlanmanız muhtemel
 2. oyunda kendi krallığınızı kurup başka krallara boyun eğdirebilirsiniz.gerçekten insanı kendine bağlayan özelliklede bir savaş veya dövüş filminden sonra gelen gazı alan bir oyundur
 3. kılıç, kalkan ve ok ile gerçek zamanlı at üstünde dövüşmeyi en iyi sunan oyunlardan...
 4. mount and blade warband olarak bilinir. mount and blade daha eski versiyonudur.

  ilk versiyonlarında sadece 2 krallık vardı; veagir ve svadyalılar. ayrıca birde native köy olan zendar bulunurdu.

  daha sonra geliştirilmiş ve şu an oynanan versiyonu warband haline gelmiştir.

  ikinci oyunu 2013'ten beri beklenmekte. devam oyununda grafik motoru epey geliştirilmiş. fakat yapımcılar daha fazla beklerlerse bu grafik motoru bile eski kalıcak.
 5. "with fire and sword" ile oyunu ateşli silahlar çağına taşıdılar.
  kurgu milletler ise yerini gerçek milletlere bıraktı.
  hala güzel.
 6. herhalde action rpg türünde oynadığım en güzel oyunlardan birisi diyebilirim. çıkalı beş yıl olmasına rağmen hala kendisini oynatır. bannerlord'u sabırsızlıkla beklemekteyim. ayrıca youtube üzerinde bu nasıl grafik, bu nasıl oyun, türklerin yapacağı oyun anca bu kadar olur, bu oyunun ismi niye türkçe değil diye bağıran arkadaşların yorumlarını mümkünse görmezden gelin. aksi halde sinir bozucu olabiliyorlar.
 7. detaylı oyun motoru sağ olsun gerçeğe yakın bir deneyim veren oyun. tek sıkıntısı yan görevlerin toplamda 10 tipi geçmemesi. sanırım bu sıkıntı da modlarla aşılıyor.
 8. çok iyi bir rpg oyunu. derebeylik vb detaylarla kendisine bağlıyor. türk yapımı olup da bu kadar başarılı bir oyun görmedim desem yalan olmaz.
  duras
 9. bir ortaçağ oyunu.

  ama öyle basit bir ortaçağ oyunu değil keza neredeyse çoğu seçim size kalmış. bir şehirde başlıyorsunuz. kalradya adı verilen topraklar üzerinde 6 krallık hüküm savaşı veriyor (game of thrones mu la bu?) siz de barışı sağlamak istiyorsunuz, bunun için bir krallığa katılabilir veya krallığınızı yaratabilirsiniz. köylerden adam toplar, onları güçsüz haydutlar kesmek suretiyle güçlendirir ve bir kale ele geçirirsiniz, ya da şehir. işte size krallık! aklınızda bulunsun, her ülkenin her şeyi aynı güçte değil. mesela sarranid'in memlükleri yani atlıları çok kaliteli (ben onlara tank diyorum) ama nordların da piyadeleri çok güçlü.

  !---- spoiler ----!

  tavsiyeler:
  görevlere çok takılmayın daha çok haydut keserek sizi ve askerlerinizi kasmaya çalışın.
  krallıklar arası karışıklıklar başlamadan bir krallığa katılmayın
  kervansaraylara saldırmayın.
  atlı haydutlar oluyor (özgür kardeşler) sakın saldırmayın 8-10 kişisi 30-40 kişiyi mahvediyor.
  ordunuza dikkatli komut verin. mızraklıları önde okçuları arkada tutun, yakın tutun.
  turnuvaları kaçırmayın.
  yoldaşları çok toplamayın çünkü karışıklık çıkarıyorlar.
  liderlik ve talimci özelliklerine sık sık abanın. (özellikle talimciye başlarda 1-2 kez puan verin)
  okçuluk istiyorsanız atlı okçuluk önemli.
  atı bir kere öldürmemeye dikkat edin yaralanıyor çöp oluyor.
  bir lordun paralı askeri olmayın çünkü o ülkenin kralı sizi takmıyor, önce nam yapın sonra da krala gidip kralın adamı olmayı deneyin.
  çok güçlü bir krallık için 2 krallık birden karşınıza almayın. (eğer nordların yanında olcaksanız o başka.)
  kergit'lere katılmayın, atlıları çok hızlı evet ama zırhsız, açık alanda çok iyi olmalarına rağmen kale kuşatmalarında çöpten farksızlar.
  ordunuzu her milletten toplamaya çalışın
  %70-80 aralığında oynayın ultimate'in lüzumu yok.

  !---- spoiler ----!
 10. türk firması taleworlds tarafından geliştirilmiş bir oyundur. saatlerimi alan, bağımlılık yapan bir oyundur kendisi, atınızın üzerinde dağ taş gidersiniz, krallıklar yıkar, kendi krallığınızı yükseltirsiniz, herşeyden önce savaşa direk kendinizin katılmasıyla insanı kendisine çekiyor oyun. ordularınızı arkanıza alıp, düşmana karşı hücüm etmek ve savaşın sonucunda kazanmak insana farklı bir zevk verir.