mustafa hakkında herşey - çağan ırmak - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.73)
mustafa hakkında herşey - çağan ırmak
mustafanın örnek bir yaşamı vardır. iyi bir işi mükemmel bir eşi dünya güzeli bir çocuğu vardır.fakat bu eşşiz yaşamı bir kazayla aniden darmadağın olur. karısı yabancı bir adamla trafik kazası geçirmiş ve hayatını kaybetmiştir. sır dolu yabancı ise hastaneye kaldırılır.mustafa karısının adamla olan ilişkisini öğrenince çılğınca bir plan yapar.taksi şöförü fikreti kaçırıp şehirden uzak biryere götürür ,böylece karısının gizli yaşamı hakkındaki detayları zorlada olsa öğrenecektir. fakat bu gerilim dolu ilişki sonucu kendi hakkında da bazı gerçeklerin farkına varacaktır. ve olaylar kısa sürede kontrolden çıkar.


 1. mustafa hakkında her şey değil mustafa hakkında herşey'dir.

  bu yazım hatası bile bana göre filmin sağlam detaylarından biridir. (bir grammer nazi olan ben bile bunu söylüyorum.)
  b-612
 2. aslında hiçbir şey göründüğü gibi değildir temasını çok güzel işlemiş, oyunculuklarıyla harika işler çıkarmış sınırlı sayıdaki kadrosuyla ah nerede o eski çağan ırmaklar dedirtir. türk yapımları içinde benim için baya üst sıralardadır, hala. soundtracki de çok başarılıdır yine ah nerede o eski mor ve ötesiler!

  !---- spoiler ----!

  mustafa hakkında herşey


  !---- spoiler ----!
 3. bana göre çağan ırmak'ın en iyi filmi. türkiye sineması için orijinal bir iş olmasının yanı sıra, oyunculuklar da gayet iyiydi. yönetmenin bu kanaldan daha farklı işler yaparak ilerlememesi talihsizlik oldu, kanımca.