1. işe mutluluğun ne olduğunu düşünerek başlarsak daha kolay bulabileceğimiz şeylerdir. mutluluk aslında tam olarak olmayan bir şeydir. insanlık tarihi boyunca yalnızca son yüzyılda yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. yeni dünya düzeniyle birlikte savaşlardan, çalışmaktan, sömürülmekten yorulmuş insanları sevindirmek adına çıkan bir terimdir aslına bakarsanız. "mutluluk satın almak" diye iğrenç bir söz bile varken ne demek istediğimi anlamak çok da güç değildir sanırım. "ee mutluluk diye bir şey yok mu diyorsun yani?" derseniz "hayır var ama sizin düşündüğünüz gibi değil" derim. çünkü sizi mutlu edeceğini düşündüğünüz herhangi bir şey bir süre sonra size normal gelmeye başlar. bu her ne olursa olsun. buna alışma denir. bu yüzden mutluluğu bir şeylere bağlamak sizi yalnızca boşuna çabalayan bireyler haline getirir. çünkü onlara ulaştığınızda kısa bir süreliğine mutlu olacağınız gibi, onlara ulaşamadığınızda da mutsuz olursunuz. "peki mutlu olmak için ne gerekiyor" diye sorarsanız bunun cevabını herkesin kendisinin verebileceğini söylerim. bari bunun cevabını kendiniz bulun.
  jimi
 2. tanı kendini
  parov
 3. insansızlık.
 4. biraz serotonin, biraz dopamin, ara sıra endorfin. bunlar herkeste eşit düzeyde eksik veya fazla olmuyor, o yüzden öznel kısma girmiyorum.
 5. kendime sorduğum ama asla cevabımı bulamayacagım lanet bir soru

  ben kimim, mutluluk ne ki mutlu olmak için ne gerekli

  hiç düşünüp beyin yakmaya gerek yok
 6. mutluluk bana göre modern çağın en katı dayatmalarından biridir. çevremizi çepeçevre kuşatan metalara, bunların pazarlanış şekillerine baktığımızda aslında birçoğunun ''mutluluğu'' pazarladığını görebiliriz. sahip olduğumuz neredeyse herşey tercihlerimiz ve para olarak karşılayabildiklerimizdir ve dolaylı yoldan kim olduğumuz üzerine güçlü ipuçları verir. paramız kadar konuşur, paramız olduğu kadar mutlu oluruz. mutluluğun en sığ halini deneyimleriz ve sonuç olarak mutsuzuzdur.
 7. “mutlu olmak için bir sürü faktörün bir araya gelmesi, mutsuzluk için tek neden yeter” demiş, emrah serbes. bence kurduğu üç beş anlamlı cümleden bir tanesi budur.
 8. sevmek sevilmek gençler, çok zorlamayın.
 9. az bilgi. az beklenti. biraz da ego tatmini.
 10. birazcık hormon