1. tanıtım: "7 arkadaşın bir akşam yemeğinde buluşmasıyla başlayan oyun, seyircisine sıra dışı bir deneyim sunuyor. tophane'de plan be loft'ta gerçekleşecek olan performans, cep telefonlarıyla kurduğumuz mahremiyetin açığa çıkmasının nelere sebep olacağını tokat gibi yüzümüze çarpıyor."

    oyunu oyun atölyesi - kadıköy 'de izledim. sahne şirin, dekor evim gibiydi. ilk anlarda oyuncuların rol yaptığını pek anlamadım. bu onları iyi bulduğumdan değil bu. ortama ayak uyduramadılar sanki gibi, ellerini-kollarını nereye koyacaklarını bilemediler. sonra biraz oturdu gibi.. sanıyorum beklentim daha büyüktü ve o mükemmel oyunculukları aradım. uyarlama fena değil, ilgi çekici bir konu üzerin inşa edilmiş bir oyun. fakat deniz karaoğlu dinamiğiydi sanki sahnenin.

    şaşırtıcı anlarıyla yorumuma bağlı kalmadan izlemenizi öneriyorum yine de. bu arada argo ve küfrün, cinselliğin bu kadar ortalarda dolanmasına gerek var mıydı bilmiyorum. gerçek hayatta böyle bir arkadaş grubu olması beni şaşırtırdı doğrusu.

    düzeltme: bu arada oyunun, paole genovese'nin 'muhteşem yabancılar' adlı filminden sahneye uyarlandığını da belirtmeden geçmeyim. bildiğim kadarıyla her ülkede mutlaka uyarlanmış bir de filmi varmış. farklı versiyonlarını da izlemek isterdim doğrusu başta orijinali olmak üzere.