nba
 1. amerikan basketbol ligi. ^:hiç yoktan iyidir.^
 2. açılımı national basketball association olan, amerika'nın basketbol ligi.

  fiba ile aralarında çok fazla farklar mevcuttur. fakat yeri ve zamanı değil. ayrıca başlık açar bu farkları şeyederiz.
 3. kazanmanın yanı sıra seyir zevkine de değer veren basketbol ligidir. yeri gelir çok güzel bir hareket olduğu için fazladan adım atmaya göz yumarlar.
 4. nadir de olsa bazen yolum dusuyor abd'ye, ve her defasinda, tv'de nba maci gordukce bi an afalliyorum... olum aksam saat 6'ta, herkes hala uyanikken mac mi olur lan? nba maci dedigin sabaha karsi 2'den, hatta cogu zaman 4'ten sonra baslar.
 5. amerika saatiyle genelde 8-9 gibi başlayan maçlara sahip lig. tabi aynı maçlar bizim coğrafyamızda 3-4 civarı başlıyor saat farkı sebebiyle. ben genellikle http://nbahd.com/ adresinden izliyorum. maçın sonucu bilinmezse canlı izlemekten pek farkı yok, kalite mükemmel. ayrıca nba league pass gibi ücret, üyelik falan da istemiyor. kesinlikle tavsiye ederim.
  bb
 6. cap arttırımı ve yeni gelen televizyon, yayın geliri artışı ile beraber bu sezondan itibaren sözleşme imzalayacak oyunculara çılgınca para akıtacak olan lig.

  net anlaşma henüz sağlanamamış olsa da grizzlies, conley için 153 milyon doları gözden çıkardı.
  chandler parsons ise 94 milyon dolara grizzlies takımına çoktan katıldı.
  evan turner 75 milyon dolara blazers yolunda.
  dwight howard 70.5 milyon dolara hawks takımında.
  işin en garip kısmı ise mozgov için 64 milyon lakers takımına katıldı. mozgov gibi bir oyuncu için çok fazla miktarda bir ücret.
  mirza teletovic ise 30 milyon dolarlık bir kontratla bucks takımına katıldı.

  şimdilik yaşanan gelişmeler ve ödenen çılgın ücretler bu şekilde. yeni kontrat imzalayan oyuncular şu an ligdeki yıldızların 1.5 katı kadar fazla kazanacak. mozgov gibi bir oyuncu stephen curry'nin neredeyse 2 katı kadar kazanıyor şu anlık. bu yıl için yayın gelirleri 2.8 milyar dolar ve gelecek sezon için 3.2 milyar dolar olması konuşuluyor. ilerleyen günlerde bir süper yıldızın atacağı imzanın 200 milyon dolardan fazla olacağını düşünebiliriz...

  ek olarak: jordan'ın kariyeri boyucna kazandığı para yaklaşık olarak 60 milyon dolar.
 7. all star maçını izlemek için şu saatte uyanık olan 1 tane youser arıyorum.