nocturnal animals - tom ford - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.94)
nocturnal animals - tom ford
zengin, ancak özel hayatında sorunlar yaşayan sanat galerisi sahibi susan morrow (amy adams), 20 yıl önce acımasızca terkettiği eski eşi edward sheffield'dan (jake gyllenhaal) yazdığı romanın taslağını alır. roman hem susan'a adanmıştır, hem de edward'ın susan'a taktığı lakaptan yola çıkılarak romana gece hayvanları adı verilmiştir. susan kitabı okudukça kendi hayatını ve edward'la ilişkisini tekrar sorgulayacak ve yaptığı hatalarla yüzleşecektir.
gece hayvanları filmi 73. venedik film festivali'nde jüri özel ödülü'ne layık görüldü. 3 öykünün iç içe geçtiği film, austin wright'ın 1993'te yayımlanan tony and susan adlı romanından uyarlandı.(kaynak: beyazperde.com)


  1. kısmı film iyi kötü tartışılır birçok açıdan. tek bildiğim sarsıcı öğeler içermesi. emin olduğum tek konu bu. !---- spoiler ----!

    kalbi çok kırılan/ terk edilen biri olarak edward karakteri 'bak ben aynen de bunu hissettim' demek istemiştir ve demiştir.

    bu tarz filmlerde de ana unsur istenen duygunun izleyiciye geçmesi olduğuna göre başarılı bir film sayılabilir. oyunculuklar ve şaşırtan tom ford yönetmenliği (kendini de filme dahil etmiş ve dipnot olarak filmde bunun ipuçlarını da vermiştir) de not edilmesi gerekenlerden.