nuriye gülmen - youreads 1. 'fetö' ile mücadele bahanesi ile kamudan haksız ve keyfi bir şekilde atılan insanlardan sadece birisidir. kendisi fettullahçı mıdır? değildir. eğitim-sen'li ve solcu olarak bilinen bir akademisyendir. hükümet her geçen gün devlet memurluğu kavramını yıkmakta ve yerine 'akp memurluğu' kavramını koymaktadır. nuriye gülmen ve daha niceleri bunun kurbanları olmuştur.

  haksız ve keyfi bir şekilde işinden ve ekmeğinden olan binlerce hatta onbinlerce kişiden sadece küçük bir kısımın işe iade için direnmesi ise bence sorgulanması gereken bir husus. khk zulmünün derhal sonlandırılması için öncelikle khk mağdurları, sonrasında ise bu mağduriyeti gören vatandaşların buna bir tepki, bir direniş göstermesi gerekmektedir.

  nuriye gülmen ve semih özakça'nın işi için ekmeği için direnişine kulak verin, ses olun.
  ttsr
 2. tamda o sırada danıştay başkanı “olağanüstü halin ilanı ve bu süreçte kabul edilen khk’ların amacı, devletin kurumlarını terör örgütü mensuplarından arındırmak ve demokrasiyi korumak olup kişilerin hak ve özgürlüklerine, amaç dışında herhangi bir sınırlama getirilmemiştir.” dedi. yersen...
 3. bir taraftan çağımızın delilerinden, fedailerinden olan koca yürekli bir devrimciyken... diğer taraftan sadece işini geri isteyen bir insandır.

  edit: sendika ağaları utansın, en çok da ''sol'' sendika ağaları utansın.
 4. şu paylaşımıyla gülümsetmiştir. buyrun!

  açlığına bu yüzden ses verdik senin. seyit rıza'lar ölmesin!
 5. kendisini pek tanımazdım. hakkında yapılan haberleri görmüştüm sadece. ihraç edilmesi haklı mıdır haksız mıdır bilmezdim. ancak bugün seyit rıza denen teröristi övdüğü bir paylaşım yapmış twitter'da, ekşi sözlük'te gördüm. buraya geldim burada da paylaşılmış o tweet'i.

  kendisiyle ilgi bir kanıya sahip değildim bugüne kadar. artık bir kanıya sahip oldum. böyle terörist sevici, terörist övücü insanlar türkiye cumhuriyeti'nin üniversitelerinde, eğitim kurumlarında yer almamalı. abdullah öcalan, fethullah gülen gibi isimlerden farksız biridir seyit rıza. askeri karakollara saldırarak 33 askerimizi şehit etmiş bir it oğlu ittir. bu itleri destekleyen, öven ve kendilerini hümanist, solcu, seküler, laik gibi görece güzel etiketlerle süsleyen ama özünde sadece bomboş akp muhalifliği yapan bu lümpen, samimiyetsiz tipler devletin çatısı altında yer almamalı. gitsin evrensel, birgün gibi gazetelere ağlasın, kendisi gibi kürtçülük yapan, devlete ve atatürk'e düşman olan tiplerle birlikte hümanizm kasıp solculuk oynasın. gazi mustafa kemal atatürk'ün cumhuriyetine ve türk milletine düşmanlık edip de bizlerden destek beklemesin.
  ae
 6. abi niye şaşırıyorsunuz anlamıyorum!

  biz ne kadar zamandır bunu söylüyorduk zaten size. tamam kimse "ölsünler" demiyordu, biz de demiyorduk (ha diyen vicdansızlar vardı ayrı). ama her "sol" diyenin ya da her "akademisyen" kimliklinin peşinden böyle sorgulamadan giderseniz olacağı bu! daha çook şaşırırsınız.

  "adam sandınız eşeği, alnınıza değdi bilmemneresi!"
 7. bomboş bir akp muhalifidir. evet.
 8. şahsi kanaatime göre hukuk, suçu ve suçluyu öven insanları korumamalı. özellikle de devlete ve millete karşı işlenen suçların aleni şekilde övülmesi hukukun koruma alanına girmemeli. bu insanlar kamu çalışanı ise işleri ile ilişiği kesilmeli. bu ister şeyh sait'i öven islamcı bir lise müdürü olsun, ister seyit rıza'yı öven akademisyen olsun. ülkenin geleceğini yetiştiren insanlar teröristleri aleni şekilde övememeli. bunun aksini desteklemek de pek tabii mümkündür ama hukukun bu şekilde norm oluşturması bence tehlike içerir. bunun adı faşizm midir? bak bu soruya olumlu cevap vermek güldürür insanı işte.

  bir de okka kısmına değinmek gerekir. insanların bu hukuksuzluk dönemlerinde sert ve isyankar tepkiler vermeleri normal. var olan hukuksuzluk ve adaletsizlik hepimizin canını yakıyor ama burada taşak ölçmek biraz abesle iştigaldir. nasıl şeyh sait öven bir siyasal islamcı akpli aynısını yaptığında bunu eleştirip kamu ile ilişiği kesilmeli diyorsak aynısını nuriye gülmen için de istiyoruz. bu zaten insanı fikrinde tutarlı yapan kısım. aksini düşünmek ve savunmak bizi sadece çıkarcı ve bencil birisi yapar. ha nuriye gülmen haksız şekilde mi ihraç edildi? hukuk yine devreye girmeli. delilsiz şekilde hukuku işletemezsiniz. ergenekon, balyoz, şike gibi davaların yeniden yargılanmasının hukuki temeli hep delillerin hukuksuz şekilde elde edilmesiyle ilgiliydi. delilin varlığı da yetmiyor yani. elde edilen deliller de hukuki olmalı. peki nuriye gülmen'in aleni olarak terörist övücülüğü yapması başlı başına bir ihraç sebebi olmalı mı?

  kimsenin kimliği, düşünceleri kamu görevi için kıstas teşkil etmez, edemez. anayasal olarak her türk vatandaşı eşittir ve yine eşitlik ilkesi içinde kamu görevine talip olabilir. mevzu sadece hukukun burada işletilme şekliyle terörist övme anında işletilmesi arasındaki ilişki. ikisinde de hukuk işlemeli ve arasındaki bağ kopmamalı. fikir hürriyeti, akademisyenler için farklı diğer kamu görevlileri için farklı olmamalı. alenen suçu ve suçluyu öven her kamu görevlisi, görevinden ihraç edilmeli. bahsettiğimiz suç terör suçu çünkü. bu fikirler taşak ölçümü gerektiriyorsa buyrun ölçün. çıkacak sonuç da bu fikirleri çürütmeyecek çünkü fikirler kimsenin taşağının okkasıyla yaşamıyor. ha aksi fikirdeyseniz meydan sizin. okkanızı düşünmeden belirtin fikrinizi çünkü kimseyi fikirlerinden ötürü tartmıyoruz.
  ae
 9. en hakiki en kral "atatürkçülerimizin" tayyiple öpüşüp barışmasına "sebep" olacak devrimci öğretmen.
  gidin tayyiple öpüşün barışın, sevişin, bu da flörtün bahanesi olsun. siz de istiyordunuz zaten "düşman" kardeşsiniz ama aşklar da zıtlıklarla başlamaz mı. mevzu bahis aşksa gerisi tefferuat. tayyibin şefkatli kollarına teslim olun. gerci teslim oldunuz zaten zevk almaya bakın. yeni ata'ya yeni reis'e ne kadar direnen varsa da yıkıcı ve bölücüdür zaten.

  edit medit.
  zevk almaya bakın çünkü size göre tecavüz degil. çünkü sert erkek seviyorsunuz.
  tek vatan
  tek millet
  tek bayrak
  birden fazla orgazm
 10. büyük yanlış yapılmış terörist hayranı.

  ikisini birbirinden ayrı ele alamayacak kadar çoklu işlem yeteneğinden yoksun beyinler ikisinden birini seçip ona göre saf alır. yanlışım varsa düzeltmekte serbestsiniz, çünkü son birkaç aydır ülkede gündeme gelen "hiç" kimseyi güvenilir bulmadığımdan gündem takip etmeyi bıraktım. (yani "x y'ye karşı çıkmış, ama onun da şu özellikleri falso" demekten kendimi kurtaramıyorum)

  "oh iyi ki fetö khksıyla işten atılmış" demek oldukça sığ bir intikam merakıyken, sırf akp karşısında dik durdu diye arkasına yastık olmak da eş derecede sığ bir intikam merakıdır. ha seyid rıza seviyorsanız veya sevilmesiyle derdiniz yoksa o başka. o vakit başka bir başlık altında başka olayları tartışmamız gerekir zaten.