nuriye ve semih'in açlığına ses ver - youreads 1. umut bu sabah da bizimleydi.

  Nuriye gülmen içeriden bildiriyor " ağrılarım çok şiddetlendi ve arttı."


  artık sona geliyorlar ve kimse bir şeyler yapmıyor. gencecik insanlar hakları için nefeslerinin sonuna yaklaştılar.
 2. "bir insanın başına gelebilecek en kötü şey yasasız bir yargılamadır"
 3. lanet olsun bu durumu yaratanlara ve lanet olsun bizlere, başta da işini haksız yere kaybedenlerin sessizliğine lanet olsun, 103 gün oldu
 4. 106
  yüzaltı
  y ü z a l t ı
 5. nuriye ve semih. tc nin gorebilecegi en onurlu insanlar olabilir. en onurlu siniftandinlar zaten.

  sagda solda in saniyenizi ayirarak bulabileceginiz yazilardan da anlayabileceginiz gibi aclik grevi; onursuz dusurme cabasidir. bu arkadaslar bunu cok iyi yapiyorlar.
 6. hala devam ediyor.
 7. 130.
  bakin 130;
  gebelik, ozgur irade ile en gec 10. haftada sonlandirilabiliyor.

  130 gundur direniyorlar.
 8. hala hükümetten geri adım yok. hayati tehlike oluştuğu anda müdahale edilecek ve zorla besleyecekler. ölüm gerçekleşirse üzerimize düşeni yaptık olmadı diyecekler. en fazla ahim tazminata hükmedecek. sonra bunu da unutacağız.
 9. yakınlarının artık dışarıya veya hükümete değil kendilerine yalvarması gereken kişiler.

  hiçbir meslek insanın canından-sağlığından değerli değil. gidip kendinize kıymayın diyesim var. güzel bir hayat yaşamanın, dünyaya katkı sağlamanın sadece bir yolu yok. bir önceki yorum haklı.ölürlerse onları sadece aileleri hatırlar. ama hayata devam etmek daha çok cesaret istiyor şu an daha büyük bir direniş. bunu göremiyorlar mı?

  bazen birilerinin sırf hükümetin sicilini kabartmak için bu insanları kullandığını bile düşünüyorum.ve zaten kabarık bir sicil içerisinde on yıl sonra kimse onların haklarını aramayacak. tazminat alıp mezarlarını çiçeklere boğsan ne fayda edecek?

  dünya adil bir yer değil. ve bence buna direnerek yaşamak ölmekten ya da bir tüzel kişiliğin merhametini beklemekten daha cesurca.
 10. 132.

  dunyanin adil bi yer olmamasina tepkileri, aclik grevi yontemiyle direnerek yasamlarini surdurmeleri de olabilir sayin elestiriciler. herkes sizinle ayni mantiksal sisteme sahip olmak zorunda degil. ortak kaygilariniz olan insanlari, ortak kaygi sebebinize kendi usullerince tepki koyuyor olmalari onlara akil verceginiz anlamina da gelmiyor.

  bu eylem kendi tercihleridir. dunya gulluk gulistanlik degil. nuriye ve semih cok iyi savasiyor.