nusret gökçe - youreads

 1. Bir türlü ısınanadığım aşçı. Tavırları büyük bir kesim tarafında sevilmese de nereden nereye gelmiş. Sabrını takdir etmekle birlikte sosyal medyayı daha az kullanması gerektiğini düşünüyorum.

  pr çalışmalarına da iki milyon dolar ödemiş deniliyor. Bize ne kadar itici gelse de hareketleri şaka maka adam çoğu yerde tanınır oldu.
 2. nusret'in hikayesini ilk defa ayşe arman 'ın köşe yazısında okumuştum. cok zamanlar bu kadar baskın ve ön planda değildi tabi. günaydın yılları ve orada nasıl bir eleman olduğundan tutun da, şimdiki haline nasıl büründüğüne kadar her şeyi anlatmıştı.. ciddi yol almış tabi. fakat mevcut düzeni kullanarak, iyi de reklam yaparak şimdiki yerini aldı. bunda ferit şahenk 'in yatırımlarına ortak olmasını söylemeden olmaz tabi. yürü ya kulum der allah, nusret' te bu yolda seke seke yürür..
 3. şu adamın adını ne zaman görsem mutlu olurum. en azından işini yaparken mutlu olan insanlar var diye.

  bulunduğu konuma 0'dan gelmiş bir kasap. evet kasap.
  azimle, kararlılıkla, çok çalışma ile, inovatif düşünebilme yeteneği ile. daha da çoğaltılabilir.

  newyork'a, miami'ye yeni şube yaptırıyormuş.
  bu adamı çekemeyen, pr pr diye yırtınanların çoğu ise newyork'a bir bilet + bir aylık konaklama masrafını karşılayamacak maaşla çalışan mutsuz insanlar.(*:swh)
  pr yapabilmek bile başlı başına bir başarıdır.
  arda'nın da restaurantı var ama o koca götlü adamlıque adamlıque diye geziniyor. potansiyel var mı? var. pr yapacak kadar adam tanıyor mu? ama yetenek gerektiriyor bir yerde.

  whatsapp'a sadece reklama altyapı oluşturabilecek bilgiler için ödenen 19 milyar doların yanında 3-5 milyonun bahsi olmaz.

  senin elinde oreo gibi bir ürün varsa, piyasayı sikik negro'ya bırakamazsın. reklam yapmamak ahmaklık olur.
 4. newyork'a bilet alıp bir ay kalabilirim (kredi çekerim) ama yine de bu adamı çekemiyorum. çekememe sebebim ise başarısını kıskanmış olmam. ama gerçek değişmiyor ve pr falan bilmiyorum tek bildiğim şişirilmiş balon olması. eğer bu adam'ın kobe eti servisi mi yoksa antep'te halil usta küşleme servisi mi derseniz yanıma vedat milor'u alıp titreye titreye topuklarımıza vura vura antep'e koşacağımıza eminim. kokuşmuş sofralar yerine samimi sofralardır lezzet, yeri gelir 1000 dolar şarap üstüne mahalle bakkal önü bir bira cila atmaktır lezzet. trilyonumun da olsa bu adamın restoranında et yemeyeceğime ant içerim. vegan olurum yeminle.
 5. hayallerini gerçekleştirmiş insan. görgüsü, kişiliği ya da karakteri ile ilgilenemiyorum.

  yolundayım reyiz, hayallere giden yolu yarıladım bile
  yalan
 6. adam başarılı olmanın yolunu buldu. kasaplık yaparak hemde. severek yapması da avantajı evet.
  bu olayda şöyle bir ikilem var ki ;
  kesinlikle dünyada herkesin tanıdığı tek türk ve ben başarılı buluyorum .
  ancak 80 milyonluk bir ülke olarak gelişmemiş olmamızın malesef bir göstergesi. yapabildiğimizin en iyisi bir kasap olmak.

  takipteyim takipte olacağım.
 7. bu denli meşhur olmadan önce mekanları daha nezihti. değişen tek şey bu. lezzet aynı.
  yine de etiler şubeyi tavsiye ederim.
  parov
 8. burada yazılanların dışında hakkında hiç bir şey bilmediğim, anladığım kadarıyla kasap ile aşçı arası, (yazılan girdilerden ortaya çıkana göre) oldukça meşhur biri.

  bana andy warhol'un "herkes bir gün 15 dakikalığına ünlü olacaktır" cümlesini hatırlatan kişiliklerden biri.  düzeltme: imla
 9. çok becerikli bir kasap olduğu aşikar. firmasının isminin türkçe "nusr-et" olması da ayrıca takdirimi kazanan bir husus. ilaveten bir türk ve türk markası tüm dünyada tanınıyor. bunlardan hiç kimse şikayetçi olamaz. ancak bir husus var onu söylemem lazım:
  birtakım videoları var nusret'in. işte eti fırlatıyorlar havada kesiyor filan. bunlara gerek yok abicim. kaliteni düşürme! tamam elinle tuz dökmen yahut kesim tahtasındaki etleri farklı tekniklerle doğrama gibi şeyler yapabilirsin ama nimetle bu şekilde oynama. öyle havada fırlatma ikiye bölme filan yapma! güzel, yükselen bir şöhretin var ve ülkemize ait bir markanın da tüm dünyada tanınmasını sağlıyorsun. lütfen nereden geldiğini unutma hiçbir zaman. sıradan bir kasap olduğun günlerde misal et fırlatıp havada bölebilir miydin? para ve şöhret seni bozmasın. kaliteni her zaman muhafaza et. biz bu ülkede çok kişi için "başta iyiydi ama parayı bulunca cozuttu" dedik. sen onlardan biri olma lütfen.

  23.11.2018 düzeltmesi: "cozuttu..."
 10. yousreads üyeliği bulunmayan kasap.